Wpis z mikrobloga

Stare baby są niereformowalne XD

Mam przed domem ładny okrągły plac z jednym dorodnym drzewem. (pomnik przyrody).
Na placyku była wysoka trawa bo miasto teraz mądrze nie kosi, bo jest susza, a wysoka trawa trzyma wilgoć, a przy okazji i drzewo trzyma się lepiej.

No i wczoraj przyszły 2 stare baby kiedy akurat wracałem do domu i slysze jak proszą dwóch dzieciaków sąsiadów zeby za 50zl skosli te trawe bo jutro jest Boze Ciało i będzie ołtarz.
Ołtarz jest co roku wiec nic nowego ale zawsze był pod którymś z domów, a nie na placyku.

Słysząc ten wspaniały pomysł podszedłem i grzecznie mowie zeby tej trawy nie kosić, bo jest susza i za 3 tygodnie będą łyse brzydkie placki.
Stare baby spojrzały na mnie jakbym z kosmosu przyleciał XD
"ale jak to nie kosić?"
"jutro jest ważny dzien"
"u mnie pod blokiem skosili"
"przeciez ksiadz zahaczy o trawe i się wywróci z hostią xD"
"ale tak nie mozna"
"to tylko jeden raz"

Niestety przegrałem z tą góra argumentów i rano trawnik był już skoszony, a procesja zatrzymała się tam na całe 5 minut.

Żegnaj ładny placyku:(

#bozecialo #warszawa #zalesie #kosciol
  • 62
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szad7 ja nie wiem czego wy nie kumacie :D

jak masz swój ogród i go codziennie podlewasz w nocy, kosisz co tydzień i generalnie o to dbasz to tak, masz piękny trawniczek.

Miejski placyk nie jest tak zadbany
Wiec albo koszisz o określonych porach roku, utrzymując łąkę, zachowaujac wilgoć gleby albo kosisz na pale podczas suszy, nie podlewasz i masz pięknie wypalone klepisko.

jeżeli widzicie gdzie piekny trawniczek w parku to znaczy
  • Odpowiedz
@jedmar: moja mama dostaje #!$%@? jak trawa nie jest skoszoną, ostatnio kazała mi skosić i z ogromnego podwórka nie uzbierałem nawet jednego kosza kosiarki a chodziłem z tym gównem ponad godzinę. Żółta, wyschnięta, wysuszona ale kosić trzeba. #!$%@? to jest
  • Odpowiedz
@jedmar: Było trzeba się raczej spytać, czy mają pozwolenie na zarządzanie tą przestrzenią publiczną. A jak nie to policja. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale, gdzie tu takie rzeczy u nas w Polsce. Tylko jest porządek na nowych ogrodzonych osiedlach, bo każdy wie za co płaci i zarządzające osoby wiedzą, że szybko ze stołka mogą zlecieć jak coś odwalą.
  • Odpowiedz