Wpis z mikrobloga

#android #smartfony #backup
Jak odzyskać dane z telefonu na którym nie działa dotyk i ekran za niewiele piniendzy ()
Odblokowujesz telefon i krzyczysz do tego popsutego skutfysyna "OK GOOGLE" i cudowne słowa "Włącz Talk Bak" (tak, masz powiedzieć po Polsku, bo nie zrozumie xD).
Opcja dla mniej ogarniętych (np. dla mnie) - najwygodniej podłączyć telefon do HUBa USB i wtyknąć klawiaturę i myszkę. Przeciągamy myszką w górę i wciskamy nasz PIN + Enter. Teraz ściągamy belkę dwa razy i szukamy po omacku ustawień.
Przechodzimy do system -> informacje o telefonie i klikamy kilka razy w wydanie androida, aż telefon powie nam, że jesteśmy programistami.
Cofamy się po omacku do zakładki System i szukamy zaawansowanych (albo opcji programisty). Klikamy i niczym Stevie Wonder szukamy zakładki "domyślne podłączenie USB" czy coś w tym stylu. Klikamy Android auto/przesyłanie plików.
Voila! teraz jak tylko odblokujesz telefon przy pomocy klawiatury i podłączysz go do komputera, to automatycznie telefon uruchomi się jako pendrive ( ͡ ͜ʖ ͡).
P.S. 1 Poradnik do mocnego dopracowania - napisałem go tuż po odblokowaniu swojego telefonu
P.S. 2 TalkBack jest denerwujący, przydadzą się słuchawki bluetooth.
P.S. 3 Wersja dla hardcorów - bez HUBa, mi nie udało się wpisać PINu bez klawiatury xD
P.S. 4 Po menu ustawień najlepiej nawigować kółkiem myszki.
P.S. 5 Dużo cierpliwości życzę
  • 3
  • Odpowiedz