Wpis z mikrobloga

@rsnbl: moim zdaniem koalicja PiS-Hołownia/PSL moze byc bardzo prawdopodobna bo ten Holownia non stop prdoli o kompromisach, dialogu itp. Tyle ze do wyborow daleko, wszystko moze sie zmienic. Moze byc tak, ze PiS i Konfederacja nie beda mieli wiekszosci w sejmie i tak, a moze tez byc tak, ze tylko od Konfederacji bedzie zależał rząd.
@angelofdeath007: pamiętasz jak neuropa się spuszczała nad rankingiem WSZYSTKICH głosowań sprzed kilku lat, gdzie Konfa miała najmniejszą niezgodność (ale nadal na minusie)? bo głosowania w sprawie przerw i nadania rokowi imienia kogoś tam są najważniejsze XD
@angelofdeath007: moga wejsc, jesli PiS zrealizuje ich wiele postulatów


@Ivan_Sekal: i pozbawi się dochodów z nowych podatków, pozwalających na sfinansowanie kolejnych programów socjalnych. Główny czynnik, który skłonił i dalej skłania ludzi do głosowania na PiS to socjal (na co potrzebne są kolejne podatki), a główny postulat Konfederacji to koniec dalszego inwestowania w socjal i podnoszenia podatków. Konfa to nie Kukiz, którego głównym postulatem były JOWy i nic więcej. W przypadku
@Wokawonsky: wiem ja glosuje na konfe ale uwazam ze glownym czynnikiem ktory sklania ludzi do glosowania ogolnie na jakakolwiek partie w Polsce to swiatopoglad a nie gospodarka ktorej duzo nie ogarnia. Do tego PiS ma betonowy elektorat starych ludzi, no i tez nie zapominaj ze Konfederacja to tez ruch narodowy ktory nie jest tak wolnosciowy gospodarczo jak Mentzen. Ale też jakos nie widzę zeby w koalicji byl Braun z Niedzielskim :)
glownym czynnikiem ktory sklania ludzi do glosowania ogolnie na jakakolwiek partie w Polsce to swiatopoglad a nie gospodarka ktorej duzo nie ogarnia. Do tego PiS ma betonowy elektorat starych ludzi


@Ivan_Sekal: mam pewną styczność z elektoratem PiS i kogo nie spytam o to, dlaczego głosuje na PiS, dostaję odpowiedź "bo dają, a tamci kradli". Nikt nie odpowie, że podoba mu się światopogląd, który prezentuje PiS. Większość elektoratu konfy to ludzie, których
@Wokawonsky: o widzisz, no kiedyś ta gospodarka to bylo cos co wlasnie dzielilo RN z Korwinem. Wiesz ja to jeszcze inaczej widze kogo nie zapytam to nikt na PiS nie glosuje nawet z koleżanką o tym gadalem ostatnio i ona tak samo ma. Wiec paradoks PiSu jest taki, ze wiele osob sie nie przyznaje, ze na nich glosuje i nie dowiemy sie co ich do tego skłania.
@some_ONE: Potrzebujesz wniosków do grafiki? OK, wstawiłem grafikę która przedstawia zgodność głosowań w UCHWALONYCH USTAWACH i ona pokazuje głosowania w sprawach istotnych które zostały uchwalone. Ty wkleiłeś grafikę wszystkich ustaw o których powyżej napisał np. @siadatajta i @NijuGMD które w większości są mało istotne. Wnioski? W sprawach kluczowych konfederacja najmniej się dogaduje i głosuje z pislamistami wśród partii opozocyjnych wbrew powszechnej tutaj opinii
W sprawach kluczowych konfederacja najmniej się dogaduje i głosuje z pislamistami wśród partii opozocyjnych wbrew powszechnej tutaj opinii


@angelofdeath007: I dlatego prosiłem o wnioski bo ten jest błędny.
Nieuchwalone ustawy też mogą przecież być kluczowe, ale np. niezgodne z linią pislamistów, więc mając większość je odrzucali w głosowaniach. I już takie głosowania są odrzucane w tej infografice choćby konfabulacja miała i 100% zgodności z pisem.