Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#trojmiasto #gdynia #gdansk #sopot #rumia #reda #wejherowo

Mam odłozone jakieś 350k PLN, zarobki 10k netto. Zastanawiam się czy stać mnie w ogóle na mieszkanie 3 pokojowe 60m2+ w Trójmieście lub dom w szeregowcu?
Teoretycznie jak ja to widzę przy dobrych wiatrach kredo na 400-500k na 25-30lat i będzie mnie stać na coś tylko że:

będzie to nowa deweloperka,
w tym budżecie to jedynie dzielnice jak Gdańsk to Jasien, Kowale, Łostowice... generalnie boje się podejmowac decyzji w tym kierunku bo trzeba brac pod uwagę #!$%@? zbudowane osiedla, korki, brak parkingów, wszyscy z dzieciakami (nie lubię dzieci)...

Jeżeli będzie to Gdynia to Oksywie/Obłuże/Chwarzno ... w sumie nie mieszkam w Gdyni to nie wiem ale wyobrazam sobie patrzac na niskie ceny w tamtych okolicach że jednak sa to osiedla pokroju tych wyżej w Gdańsku...

Sopot oczywiście mnie na nic nie stać bo tam bez miliona nie ma co podchodzić.

Ogólnie moje kryteria co do szukania mieszkania to osiedla o mniejszej gęstości zaludnienia, bez codzienności w korkach (ale rozumiem że czasem może być przestój), najlepiej żeby jeszcze był zbiorkom. Zależy mi by nie całe osiedle składało się z samych młodych rodzinek z 2-3 dzieci. Zależy mi na jakimś względnym spokoju, ale jednocześnie z dojazdem maks 30min do morza, maks 30min do pracy (obecnie pracuję na Osowej w Gdańsku)

Czy Gdynia jest warta rozpatrzenia? Ciąglę słyszę że Gdańsk ciekawszy, że tam w Gdyni nic nie ma, a ceny podobne... chciałbym wierzyć że jest jakieś ciche osiedle pod lasem w Gdyni gdzie będę mógł zamieszkać ale nie znam tego miasta, mam tylko jakąś wizję.

Poprosze o opinię... bo ostatnio to w ogóle się zastanawiam czy jest sens w Trójmiescie zostawać czy może wybrać inne miasto



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: jak nie znasz Gdyni, to proponuję się przejechać np na Chwarzno/Witomino i zobaczyć jak tam wygląda, zabudowa przeważnie niska, spokojnie i brak zapaszków jak w Gdańsku Jasień itp.
poszukaj jakiejś inwestycji i jeśli Ci się spodoba to pojedź zobaczyć okolice
@mirko_anonim: za bardzo nie rozumiem w czym problem, sam przyjedź i zobacz czy ci się podoba, do Gdyni z Osowy nie masz daleko. Co oznacza że Gdansk ciekawszy? Jeśli mieszkasz na zadupiu pod obowodnicą to czy mieszkasz w Gdańsku czy w Gdyni nie ma większego znaczenia.
@mirko_anonim: Gdynia do mieszkania jest bardziej komfortowa. Mniej zaludniona i osiedla są mniejsze. Jest po prostu spokojniej.
W tym budżecie szukałbym nowego budownictwa nie starszego niż 10 (max 15) lat w dzielnicach: Redłowo, Wzgórze Maksymiliana, Działki Leśne. Można coś trafić.
Ewentualnie Witomino lub Mały Kack.
Unikałbym wieżowców i dużych osiedli.