Wpis z mikrobloga

@mistrzpiotrek: typ chciał zrobić lepsza nawierzchnie na wspólnej drodze. Babka pisze że nie chcieli się dołożyć (może siana nie mieli np). Ten typ kupił inne działki wkoło i zrobił sobie druga drogę prywatną, więc są teraz dwie ta wspólna w której ma 3/4 udziału z racji działek jakie kupił i jego prywatna. Babka teraz się pewnie zaczyna budować i chce ta wspólna droga puścić media i ją utwardzić a ten koleś
@Marinero-: ja to rozumiem że chłop dokupił działkę w pierwszej linii i puścił sobie tamtędy nową drogę i media, a Pan Janusz buldoczy się bo żeby wykonać przyłącze do mediów doprowadzonych do działek drugiej linii musi dostać zgodę od chłopa sąsiada na przepust pod drogą w której oboje mają udziały.

@ATAT-2: już widzę ten odcinek Sprawy dla reportera

- pani redaktur my chcieli ino za darmo, ale on tak zły człowiek chcioł od nos piniondze. on to taki jest, on się z policją, prokuraturem i ministrem zna a jego babe to widziołem raz z innym chopem

(przebitka na świnty obrazek a w tle leci muzyka z serialu "Polskie drogi")

- w studiu Ikonowicz z nerwów czerwony jak jego koszula drze się,
@ATAT-2 znam podobna sytuację. rodzice mojego przyjaciela chceli mu przepisać dom(szeregowiec pierwszy od skrzyzowania) jak zaczął ogarniać dokumenty to okazało się z map że na mapach ta działka i dwie sąsiednie są w prostopadle do stanu faktycznego. Okazuje się że według map, on ma trzy fronty budynków, drugi sąsiad ma trzy środki budynków, a ostatni ogródki za budynkami. Chciał to naprostować przed przepisaniem( ważne jest to że chce tam mieszkać na stale)
@ATAT-2: Przy drodze wewnętrznej powinien mieć zapisaną służebność w księdze wieczystej na przejazd i przesył mediów. Nie wiem jak z utwardzeniem, ale puszczenie mediów nie powinno być problemem. Minus to czas na rozprawę i jeśli będzie chciał się wpiąć w instalację sąsiada to będzie musiał mu zapłacić. Najlepiej i najszybciej w takiej sytuacji się dogadać i zapłacić sąsiadowi za to co zrobił do tej pory.
@elmas-znaczy-diament ja to rozumiem tak, że sąsiad chciał zrobić wspólną drogę anonim nie chciał więc ów sąsiad wykupił 3 pozostałe działki i zrobił własną drogę na własnej działce, puścił tamtędy media i zabrania anonimowi podpisania zgody na puszczenie swoich mediów po jego drodze na jego własnej działce xD i może jeszcze pieniędzy żąda za korzystanie z jego własności xD

a wcześniej nie chcieli się dołożyć do wspólnej drogi, ale nie mieli nic
Babka teraz się pewnie zaczyna budować i chce ta wspólna droga puścić media i ją utwardzić a ten koleś się nie zgadza.


@hadrian3: @ATAT-2 pewnie bardziej ogarniacie niż ja - na jakiej zasadzie sąsiad może się nie zgodzić, żeby utwardzić drogę i puścić przez nią media? Co w takim razie ma zrobić ta babka?
Skoro wcześniej sąsiad miał wcześniej tylko jedną działkę (czyli razem mieli 1/2 drogi) to jakim prawem chcieli