Wpis z mikrobloga

@NieBendePrasowac: myślę że poprzedniemu właścicielowi działek byłoby to jak najbardziej na rękę bo za frola miałby utwardzoną drogę a sama wartość działki zwiększyła by się. Teraz babka musi iść do sądu z tym, sąd najpewniej przyzna jej racje. Sąsiad #!$%@? generalnie. Babkę w pełni rozumiem, POV kupujesz działkę, są niepewne czasy, szalejące ceny materiałów a sąsiad mów żeby wyłożyć kupę siana na drogę gdzie ty nawet nie wbiłeś jeszcze łopaty w
Sąsiad #!$%@? generalnie. Babkę w pełni rozumiem,


@hadrian3: no właśnie mam takie samo zdanie o tym sąsiedzie, ale wykopki mnie zmyliły jednoznacznym pojechaniem po OPce.
Rozumiem, że sąsiad nie zechce się dokładać teraz do wspólnej drogi i puszczeniu mediów przy niej, ale co to w ogóle za pomysł, żeby nie zgadzać się na to innym na ich koszt? To jest legalne?

Ciekawe, czy specjalnie po to kupił dodatkowe dwie działki, żeby
@NieBendePrasowac: no generalnie tak, potrzebuje decyzji większości do zarządu wspólną drogą, większość ma ten typ więc musi iść do sądu. Teraz może być w plecy lata zanim sąd wyda wyrok. Zajebisty sąsiad. Ja bym go postraszył że policzę sobie ile kosztowało mnie jego utrudnianie przyłącza wody i go pozwę po wyroku sądu. Może jakieś przedsądowe pismo dobrze sklecione by wystarczyło.
@ATAT-2: przypuszczam, że u OPki kuleje myślenie do przodu i jak somsiad się przyszedł dogadywać w sprawie drogi to go spuściła po brzytwie, że nic nie będzie płacić i na nic się nie zgadza a somsiad wziął to do siebie i teraz złośliwie jej nic nie podpisze. Ogólem siebie warci jak to somsiedzi w Polsce.
@znikam5: jak siebie warci? OP-ka nie chciała dołożyć się do drogi i mediów to jak nagle chłop wykupił więcej działek i zrobił sobie drugą drogę tak, żeby nie być od niej zależny to gdzie tu jego wina? Mogła się dogadać od początku, a nie teraz liczyć na to, że się podłączy praktycznie na gotowe. Teraz wyobraź sobie, że ty jesteś na miejscu tego chłopa. Masz już wyznaczoną drogę, w która wystarczy
znam podobna sytuację. rodzice mojego przyjaciela chceli mu przepisać dom(szeregowiec pierwszy od skrzyzowania) jak zaczął ogarniać dokumenty to okazało się z map że na mapach ta działka i dwie sąsiednie są w prostopadle do stanu faktycznego. Okazuje się że według map, on ma trzy fronty budynków, drugi sąsiad ma trzy środki budynków, a ostatni ogródki za budynkami. Chciał to naprostować przed przepisaniem( ważne jest to że chce tam mieszkać na stale) dowiadywał