Wpis z mikrobloga

Jak być bardziej aero na rowerze szosowym?

Macie jakieś swoje ulubione (i działające) ćwiczenia by być jeszcze szybszym na szosie?
Waty watami ale póki plecy nie zejdą do poziomu jaki reprezentuje Remco czy inni to większość tych watów walczy niepotrzebnie z powietrzem.

Interesują mnie ćwiczenia na typową szosę a nie TT-bike czy inne lemondki.

Jak u was wyglądał progres przy rozciąganiu i szukaniu optymalnej pozycji aero?

#szosa #rower #trening
Pobierz buont - Jak być bardziej aero na rowerze szosowym?

Macie jakieś swoje ulubione (i dz...
źródło: 306045aff0775b5d2613cb49edf8f55c
  • 6
Żadne magiczne rozciągania do szpagatu czy inne mobilizacje z dupy.

Tylne i aż tyle.


@TypowyXD:

Pewnie dla typowego amatora jak ja wystarczy. Natomiast srogo się zdziwiłem jak bardzo rozciągnięty jest (był) np. Sagan. Ciekawy jestem jak bardzo rozciągnięty jest Pogacar czy Roglic.
Tam gdzie sporo ludzi ma problem żeby w skłonie dotknąć palcami do stóp tam Sagan mówi sprawdzam (screen z filmiku na youtube):
Pobierz buont - >Żadne magiczne rozciągania do szpagatu czy inne mobilizacje z dupy.
Tylne i ...
źródło: Screenshot from 2023-06-15 15-10-26
@buont: No ale to jest ćwiczenie FBW.. Natomiast to co napisał kolega wyżej czyli rdl dla większości ludzi tu wystarczy jak zrobi w wersji na prostych nogach czy lekko ugiętych i dojdzie do ziemi na sztywnych plecach.
Rozciągnięcie budujesz poprzez zakres ruchu i prace siłową a nie trzymanie nogi i przyciąganie jej do dupska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@buont:
Myślę, że też ważne jest, aby jak najwięcej jeździć w takiej pozycji! Ja tam jestem dość słabo rozciągnięty, ale w dolnym chwycie nie mam problemu, żeby jechać 2h i więcej. Niestety tylko Z2, jak zaczynam mocniej cisnąć w dolnym chwycie, to jednak plecy dają znać.