Wpis z mikrobloga

Na tagu #programista15k ludzie często pytają o te różne bootcampy i temu podobne wynalazki.

Ja nie jestem zainteresowany czymś takim, ale z ciekawości zapytam - jak potoczyły się kariery zawodowe osób, które to ukończyły?
Mam na myśli osoby, które ukończyły to kilka lat temu a nie teraz. Czy udało się wam znaleźć pracę? Czy udało się wam dojść do poziomu mida? A może jednak historia z programowaniem się nie udała.
  • 13
  • Odpowiedz
@fledgeling: serio obecnie po bootcampie jest taka lipa? znam parę osób, co kończyły bootcamp parę lat temu i dalej pracują w IT, ale było to okupione niejedną zarwaną nocką, ciężką nauką i pracą za pół darmo na samym początku. Chyba nigdy nie było tak, że bootcamp był papierem, który coś znaczył, w przeciwieństwie do studiów. To było tylko ułatwienie do nauki, które pozwalało pokierować osoby, które nie miały wcześniej z branżą
  • Odpowiedz
@larine: serio obecnie po bootcampie jest taka lipa? znam parę osób, co kończyły bootcamp parę lat temu

słowo klucz. Obecnie byle kto próbuje się dostać i ludzie bez zadnego zacięcia myślą, że zrobią kurs i dostaną zawód, co chwile ktoś na tagu pisze ze po 200-300 cv na entry level
  • Odpowiedz
@fledgeling: parę lat temu prowadziłem zajęcia na jednym z bootcampow - z tego co pobieżnie się interesowałem, na pewno ponad połowa się odnalazła w IT. W obecnej sytuacji gospodarczej, bootcamp jest karkołomnym pomysłem. Ale zapewne za parę lat znowu wejdą do łask.
  • Odpowiedz
@fledgeling: Mój znajomy ze studiów był na jakimś zajebiście drogim bootcampie, na które dostał dofinansowanie. Odrazu po bootcampie dostał pracę i dobrze mu idzie, razem z nim przyjęli jeszcze 2 innych gości (też z tego bootcampu), ale ich zwolnili ostatnio, niestety trafili na ciężki okres i redukcje etatów. Jednak nie wyszli na tym stratni, bo nabili sobie rok doświadczenia, więc to już coś.
  • Odpowiedz
@fledgeling mam kolegę po bootcampie. Chyba z pół roku temu go skończył. Pracy nie znalazł żadnej. Ogólnie to znając go to on raczej nie znajdzie roboty bo on z tych co to lubią drogi na skróty i szybko efekt, a to przy programowaniu jest średnio możliwe bo trzeba albo dużo samemu się uczyć, albo iść na studia i troche się uczyć poza tym co dają na studiach do nauki. Obie te drogi
  • Odpowiedz
  • 0
@Kitku_Karola
hej rozumiemn czym są bootcampy

bardziej się zastanawiam jak potoczyły się losy osób które ukończyły tyo powiedzmy w 2018 - kiedy rynek wyglądał inaczej. Czy udało im się znaleźć pracę? czy się utrzymali i dokształcili do poziomu mida?

pomijam to co teraz się dzieje na rynku, bo i korekta i przerost przypadkowych ludzi na bootcampach
  • Odpowiedz
@fledgeling ja znałam tylko jedna osobę po bootcampie zawodowo. To było kilka lat temu u ta osoba po 2 miesiącach zniknęła mimo ze okres próbny był na 3 miesiące. Niestety nie wiem co tam się dokładnie zadziało
  • Odpowiedz
@fledgeling: u mnie w jednej robocie pracował 40-letni magazynier po bootcampie xd nie był jakiś tragiczny, ludzie się na niego raczej nie skarżyli, poza tym, że widać było po nim, że tak po względem kultury nie do końca pasował do IT. Potrafił w lato zdjąć buty, położyć nogi na biurko i śmierdziało w biurze jego skarpetami xd jednak z magazynu można wyjść, ale magazyn z niego nie wyszedł
  • Odpowiedz
@fledgeling: ja w 2017 chyba miałem bootcamp frontend. Tyle że byłem po kilku latach klepania stron na WordPress, miałem opanowany HTML i CSS, na kursie skupiłem się na js, od razu też react po godzinach. Znalazłem pracę bez problemu, ale głównie dlatego że miałem wcześniej opanowane sporo rzeczy. Z naszej grupy kilkunastu osób chyba tylko na i jeden ziomek jesteśmy w branży. U mnie kluczowe przy szukaniu pracy było już zdobyte
  • Odpowiedz