Wpis z mikrobloga

@jankes83: @Bestiariusz Myślę, że rozumiem zmiany klimatyczne (przynajmniej lepiej niż przeciętny obywatel) i traktuję je poważnie. Śmieję się po prostu z tych apokaliptycznych scenariuszy gówniary.

następny z problemami z czytaniem ze zrozumieniem?


@jankes83: To wyjaśnij mi proszę co źle zrozumiałem, bo z tego co widzę to minęło 5 lat, ludzkość nadal spala paliwa kopalne na potęgę i jakoś się jeszcze trzymamy.
@axelrodi: a, to bardzo się cieszę ()

W jej cytacie chodziło o to, że jeśli nie przestaniemy korzystać z paliw kopalnych do 2023 roku, to zmiany klimatyczne zniszczą ludzkość (kiedyś w przyszłości). Z obecnych danych wynika, że najpewniej mamy jeszcze czas, żeby to powstrzymać, ale niektóre zmiany już są nieodwracalne i uderzą w nas w przyszłości (na przykład całkowite wyginięcie raf koralowych), ponieważ klimat
To wyjaśnij mi proszę co źle zrozumiałem, bo z tego co widzę to minęło 5 lat, ludzkość nadal spala paliwa kopalne na potęgę i jakoś się jeszcze trzymamy.


@axelrodi:

Czołowy klimatolog ostrzega, że zmiany klimatyczne zniszczą całą ludzkość, chyba że przestaniemy używać paliw kopalnych w ciągu najbliższych pięciu lat.


vs

Czołowy klimatolog ostrzega, że zmiany klimatyczne zniszczą całą ludzkość za 5 lat, chyba że przestaniemy używać paliw kopalnych.


Czy to ma
@jankes83: Tzn. ona to inaczej powiedziała - nie chodziło jej, że konkretnie tego dnia - ale tak czy siak wychodzi na to, że ziemia jest już stracona, więc nie ma co się bawić w walkę z tymi zmianami.
Czy to ma jakiekolwiek pokrycie z rzeczywistością to już inna kwestia, ale warto czytać ze zrozumieniem.


@only: Rzeczywiście muszę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Kajam się :)