Wpis z mikrobloga

W poprzednim miesiącu zostałem obciążany potrąceniem kwoty kilkuset złotych z pensji( dostałem mniej na konto) ponieważ wykupiłem współfinansowany przez pracodawcę kurs. Czy takie coś obniża zdolność kredytową przy kredycie hipotecznym, czy jak pokażę zaświadczenie od pracodawcy o obciążeniu to zostanie te zmniejszenie zarobków "usprawiedliwione"? Obciążenie było jednorazowe
#kredythipoteczny
#nieruchomosci
  • 19
@giorgioflojdini: banki nawet ppk nie wliaczaja, liczy sie netto - pewnie jak Twoj posrednik ma dobry kontakt z analitykiem to da sie cos ugrac, ale to juz trzeba kombinowac i nie jest nic pewne.
@ksiezycoweNieruchy: no właśnie dla mnie takie dane wsadowe z tak wąskiego wycinka jak 3 miesiące są mało warte, bo ktoś może mieć pensję 10k na konto styczeń-listopad, w grudniu wpłynie mu z premią 50k i średniorocznie ma 13,3k/mies. Jak złoży wniosek z danymi październik-grudzień to wyjdzie ponad 20k na miesiąc, a jak miesiąc wcześniej to już 10k na miesiąc,
@giorgioflojdini: Tak, banki uwzględnią to potrącenie, ponieważ będą patrzeć na kwotę netto. Jest ewentualnie możliwość udokumentowania dochodu na podstawie zaświadczenia z ZUS o odprowadzonych składkach zamiast przelewów na konto w takim wypadku.