Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Możecie wyjaśnić jaka jest różnica i komfort jazdy w takich rowerach za 3-5k i więcej PLN do takiego za 8 stów?
Ostatnio widzę pełno opinii i sporo osób zachwala sobie Gravely, ale nie znam nikogo osobiście kto by szczerze coś o nich powiedział
Co one mają w sobie takiego. że tyle kosztują? Lekka rama? Dobre przerzutki? Nawet błotników nie mają i chyba oświetlenia... Wiadomowo - w zwykłych trampkach też można biegać... XD
Raczej bardzo rzadko robię trasy >30km, więc nawet nie wiem czy to sprzęt dla mnie, ale mój rower jest już leciwy i zastanawiam się nad zmianą.
#rower #pytaniedoeksperta #gravel
  • 15
w ogóle istnieją jeszcze rowery za 8 stów?


@ZaQ_1: w pewnym markecie ze smartfonami i AGD dostaniesz rower miejski za 699 zł. Górski za 999 zł.

@chewie_1:
różnica jest w głównie w jakości i możliwościach komponentów. Dla początkującego, który przejedzie 60 km miesięcznie różnica będzie niezauważalna. Dopiero gdy koło się rozcentruje, łańcuch zacznie spadać a hamulce przestaną działać w deszczu to może się zauważy, że (bardzo) tani rower nie zawsze
@faxepl na rowerze za 1200z pewnego elektromarketu zrobiłem 5k km całkowicie bezobsługowo, na fabrycznym łańcuchu, a dopiero po drugiej przejechanej zimie (jeździłem w każdą pogodę do roboty) miałem problem z biegami, ale była to kwestia wszechobecnej korozji, łańcuch nawet nie przeskakiwał, nigdy nie spadł, mimo, że był wyciągnięty jak szmata. Koszt zakupu całego napędu, supportu, przerzutek i linek jest zbliżony do kwoty np. samej korby z grupy Sora, a takową miałem przyjemność
@chewie_1: Różnica między rowerem za 800zł a rowerem za 5k jest mniej więcej taka jak między smartfonem za 800zł a smartfonem za 5k. Z jednego i drugiego można dzwonić, z jednego i drugiego można oglądać youtube i przeglądać social media ale odczucia i przyjemność z korzystania jest diametralnie inna.
@chewie_1: Swojego "gravela" kupiłem na początku roku za całe 1490 zł (okazyjnie, bo miał mały odprysk lakieru, standardowo są ~500 zł droższe). Wszystkie podzespoły oczywiście z najniższej półki, ale niespecjalnie mi to w czymś przeszkadzało - plan był taki, że chciałem w ogóle sprawdzić, czy mi ten typ roweru podejdzie. Na dzień dobry wrzuciłem tylko szersze kapcie, bo trochę terenu na trasach zaliczam, później zmieniłem mostek na krótszy, bo za daleko
  • 0
@Misiopysioo: @DwaNiedzwiedzie @ZlodziejBilonownic
dzięki! chyba jednak nie mam co przepłacać, bo w dłuższe plasy nie planuje się wybierać, a najwyżej się karne na takiej maszynie jak ktoś się napatoczy i porównam :D
@Wilson2231 niby tak, ale nie porównywałbym tego 1:1. W kontekście elektroniki sam przerzuciłem się już kiedyś na ekosystem Apple i chyba śmiało mógłbym powiedzieć, że w 40% tej ceny są nawet lepsze rozwiązania konkurencji, a płaci się głównie za