Wpis z mikrobloga

pośrednio odpowiedzialny


@Bushtren

chyba ocipiałeś.

Na siłowni każdy odpowiada za Swoje bezpieczeństwo.

Jak kogoś potrącą na pasach to też gość co szedł obok, ale się zatrzymał jest pośrednio odpowiedzialny?

Ktoś ma brać odpowiedzialność za bezpieczeństwo obcej osoby nic z tego nie mając? Czy ty jesteś normalny? Bo to nie jest normalne myślenie ludzi rozumnych, odpowiedzialnych za swoje czyny i zachowania.
@Sarza01 no ktoś zrobił idiotyzm, zgasł mu mozg na chwilę. Według ciebie to oznacza, że mamy unikać możliwości pomocy, jeśli taka istnieje?

Jak widzisz, że ktoś przechodzi na pasach - dla argumentu na zielonym świetle - i jedzie debil w aucie z zamiarem wymuszenia i przejazdu na czerwonym, to nie szarpniesz takiej osoby, tylko pozwolisz wejść pod koła? Czy może hehehe selekcja naturalna, ja nie popełniam błędów i jestem wiecznie niezawodnie ostrożny,
@Sarza01: i podałeś przykład z dupy. Bo na nagraniu widać, że gość nic nie mówi tylko się patrzy prosto na nią i widzi co ona robi. Po tym jak nie utrzymała ciężaru jest w szoku
często niańczycie obce wam osoby?


@Kruweczka: jest gdzieś remont drogi, wystają kable i jakieś dziecko uderza tymi kabelkami o siebie tak że lecą iskry. Obserwujesz zaciekawiony te iskierki zastanawiając się czy dziecko padnie czy jak najszybciej zwracasz mu uwagę? Jeśli to pierwsze to raczej kwalifikujesz się na leczenie psychiatryczne.

Jak kogoś potrącą na pasach to też gość co szedł obok, ale się zatrzymał jest pośrednio odpowiedzialny?


@Sarza01: co to za
@S-Type: jak przekręcisz nadgarstkiem sztangę, to haki się wbiją i nic nie spadnie, ale jak bierzesz absurdalnie wielki ciężar na swoje możliwości to nic cię nie uratuje. Laska raczej nie progresowała ze 190kg na 200, a przy takich ogromnych liczbach nawet 5kg więcej to mega dużo.
@Bushtren

@Mimps: tak właśnie to powiedzieć i nie być idiotą. Bo teraz jest po części odpowiedzialny za jej śmierć. I jak ma jakieś pokłady empatii to pewnie będzie miał to przed oczami do końca życia.


Nie, nie jest odpowiedzialny. Chyba, że ją do tego nakłonił.
@Bushtren emaptia to jest pomaganie innym - widzisz gdzieś tutaj żeby ktoś prosił o pomoc albo o coś pytał?

Przepraszam, przesadziłem z tą głupota. Nie chocilo mi, że jesteś głupi. Chodziło mi że takie zachowanie jest głupie.

Chcącemu nie dzieje się krzywda. Nikt nie złapie 100kg kowadła które leci na Twoja głowę. To nie bajki, a życie to nie film.

Sam jesteś odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, a zrzucanie tego na innych świadczy
tam możesz zostać scancelowany za mniejszą pierdołę. Tracisz pracę, ludzie cię nie lubią i masz problemy, po co miał narażać się dla obcej osoby?


@Mimps: :D
Za powiedzenie komuś, że obciążenie jest bardzo duże i że to niebezpieczne żeby podnosić gościu miałby stracić pracę, mieć problemy i ludzie by go przestali lubić?! Czytasz w ogóle co piszesz? Czy w tej bajce były smoki?
@Shatter: nie napisałem, że jest bezpośrednio odpowiedzialny tylko pośrednio. To tak jak widzisz osobę w wypadku i jej nie pomożesz (ale wtedy jesteś odpowiedzialny prawnie za swój brak pomocy), a tutaj tylko można mówić o moralności bo nie ma prawnego zapisu o takiej sytuacji.
@NieBendePrasowac a spoko - odpowiedzialność moralną - to rozumiem - sam bym pewnie reagował w takiej sytuacji.

Ale no nie zrzucajmy odpowiedzialności za czyjeś życie na osoby postronne. Tymbardziej że to dorosły człowiek - rozumny, myślący i posiadający wyobraźnię taka jak każdy przeciętny człowiek.