Wpis z mikrobloga

Po czym poznać trolla politycznego? Między innymi po niewiarygodnej bezczelności. To trolle krzyczą, że boty innych partii dominują na wykopie. Hucpa z jaką teraz mamy do czynienia to już przekracza jakiekolwiek granice, a moderacja temu najwyraźniej przyklaskuje.

Wszystko co im - trollom nie pasuje do narracji, każdy kto raczy skrytykować poczynania ich oraz ich jedynie słusznej partii, jest etykietowany i wrzucany do worka zwolennika tej albo innej formacji.
Według szablonu plemiennej politycznej nawalanki.

I taki chłam, taki element czuje się absolutnie bezkarny. Nic nie możesz napisać, bo zaraz ta horda partyjnych działaczy się na ciebie rzuci. I moderacja absolutnie NIC z tym nie robi.
Zwykle cały mikroblog jest zawalony treściami poniżej jakiegokolwiek poziomu płatnych harcowników politycznych.

#polityka #lewica #konfederacja #po #platformaobywatelska #pis #psl #holownia #trzeciadroga #wykop
  • 6
@IdillaMZ: trolle mają to do siebie, że bezkrytycznie bronią jednej partii. Np kiedyś na wykopie były i kuce, i trolle z ramienia JKM. Dzisiaj trudno już o dyskusję nt Konfy: jeśli nie popierasz, to jesteś trollem innej opcji. I tak się kręci. Oczywiście podobna polaryzacja zachowań dotyczy innych partii, ale to co widać, że konfa wcale nie jest już jakaś nowa, oddolna etc. Jest kolejną grupą pchającą się do koryta.
  • 0
@pyra_wykop: Ja jestem bardzo krytyczny wobec Konfederacji, o czym wielokrotnie pisałem. Nie mam zamiaru na nich głosować, a nawet zastanawiam się nad czysto taktycznym zagłosowanie na Tuska(chociaż bardzo dobrze wiem ile paskudnego elementu za nimi stoi) w celu odsunięcia obecnej ekipy, ale to nie powoduje, że jestem ślepy na bezczelność tutejszych propagandystów opozycji okołoplatformerskiej.

Rzucono d*bili na front propagandy i myślą, że takimi metodami przy biernym wsparciu moderacji coś osiągną.
@IdillaMZ: Myślę, że dotykasz tutaj ważnego problemu. Przez boty/farmy trolli/inflację promowanych treści na FB jest coraz mniej miejsca na przynajmniej częściowo merytoryczną debatę w internecie. Nigdy bym nie przypuszczał, że internet pójdzie w taką złą stronę. Mam szczere wrażenie, że kiedyś było lepiej. Nie widzę tutaj łatwego wyjścia dla osób, którym na takiej debacie zależy . Dla mnie osobiście jakimś wyjściem z sytuacji jest powrót do mediów tradycyjnych (raz w tygodniu