Wpis z mikrobloga

#metal #sludge #postmetal a w tym konkretnym fragmencie to raczej #ambient #darkambient
#cultowe (1128/1000)

Neurosis / Tribes of Neurot - Suspended in Light z równolegle grających albumów pt. Times of Grace i Grace (1999)

Zacznę od tego że sama płyta Times of Grace Neurosisów jest moją absolutną topką ever. Jeden z pięciu, a może trzech ulubionych albumów. Zabieg z ambientowym backgroundem który współgra z oryginalną płytą jest oczywiście ciekawy i wydobywa kilka innych odcieni pierwowzoru, ale pomimo wielu ochów i achów, wolę jednak "goły" materiał od Neurosis (choć oczywiście też z elektroniką, tylko nie w takiej ilości).

Powód? Słychać że te dwa ślady nie są zmasterowane, tzn. w bardziej intensywnych momentach gitarowych, dodatkowa elektronika po prostu zbyt "buczy" :) Za to im bliżej spokojniejszych i przestrzennych, ambientowych wstawek w oryginale, tym większy sens odnajduję we wzbogaceniu ich dodatkowymi dźwiękami. I właśnie takie jest (świetne skądinąd) intro do płyty, pt. Suspended in Light.

Nie rozumiem tylko czemu od początku nie było takie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #metal #sludge #postmetal a w tym konkretnym fragmencie to raczej #ambie...
  • 5
  • Odpowiedz