Wpis z mikrobloga

Chcesz żyć to załóż patronajta, w Ameryce to przecież świetnie działa xD

W sumie to pamiętam, że kiedy miałem te -naście lat to też myślałem, że choroby mnie nie dotyczą. Tak na emocjonalnym poziomie, bo jednak intelektualnie ogarniałem, że kiedyś będę starszy i dopadną mnie podobne problemy. Współczesne prawaki to za mądre nie są.

#bekazprawakow #rakcontent #zdrowie #patologiaztwittera
czeskiNetoperek - Chcesz żyć to załóż patronajta, w Ameryce to przecież świetnie dzia...

źródło: FzvZ2FfXwAMMrUk

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: Nie jestem korwinistą, ale jak bardzo bezduszny amerykański system by nie był to imo nadal jest lepszy. Inna sprawa, że tam ceny nawet za jakąś pierdołę mają z kosmosu ale to trochę osobna kwestia.

W obecnej sytuacji przecież to nie jest nic innego jak 500+ czy 14 emerytura.
"Nie stać mnie na leczenie więc wezmę (znaczy państwo weźmie w moim imieniu) kasę od innych."
No i jest problem bo tyle
  • Odpowiedz
Nie jestem korwinistą, ale jak bardzo bezduszny amerykański system by nie był to imo nadal jest lepszy.


@Elec: Lepszy w czym? Jest droższy dla każdego, populacja jest mniej zdrowa i umiera młodziej, i nie daje poczucia bezpieczeństwa. Wszystko w najbogatszym kraju na Świecie.

System zdrowotny w USA jest dosłownie największym, marnotrawstwem pieniędzy na całym globie. Dwa razy droższy niż w drugim kraju na liście, a daje efekty gorsze niż na Kubie.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: Nie jestem korwinistą, ale jak bardzo bezduszny amerykański system by nie był to imo nadal jest lepszy. Inna sprawa, że tam ceny nawet za jakąś pierdołę mają z kosmosu ale to trochę osobna kwestia.


@Elec: to byłby lepszy po czym zdanie dalej udowadniasz, że nie jest lepszy xD

"Nie stać mnie na leczenie więc wezmę (znaczy państwo weźmie w moim imieniu) kasę od innych."


@Elec: na tym polegają
  • Odpowiedz
na tym polegają umowy społeczne.


@Kryspin013: Nawet nie umowa społeczna, nie trzeba się do filozoficznych podstaw politologii odnosić. Tak działa zwyczajne ubezpieczenie, w USA też. Tyle, że tam jest drożej, mniej wydajnie i z .uchaniem klienta na każdym kroku.
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: Również kiedyś głosowałem na konfederację, ale jednak trochę dorosłem i przejrzałem na oczy. Zacznijmy już od tego że skrajnie samolubne podjeście że jak ktoś nie ma na leczenie to niech zdycha jest strasznie #!$%@?ńskie w swojej istocie, ale też takie coś przysparza wiele problemów społecznych. Dobry przykład, ile bezdomności w USA jest spowodowane przez długi medyczne i brak dostępności do psychiatrii itd? Dużo. Do czego to potem prowadzi? A no
  • Odpowiedz
@jmryftb44SKY: Do takich ludzi to nie trafią. Oni zakładają, że jeśli nawet nie będą na samym szczycie drabiny społecznej, to przynajmniej grubo powyżej średniej. Od bezdomności, przestępczości itd. odgrodzą się murem, więc niech sobie biedota zdycha, to nie ich problem. Zapewne też zakładają, że za chwilę w makdonaldzie będą robić same roboty, a drony będą im dowozić świeże żarcie pod sam monitor - więc te miliony gorzej zarabiających to właściwie nikomu
  • Odpowiedz
@tomszczyk: Może i to jest śmieszne w kontekście wątpliwej jakości usług medycznych w wielu szpitalach ale nadal jak jesteś chory to Ci udzielą pomocy i nie zostawią z rachunkiem który spłacać będą Twoje prawnuki. I nie musisz się zastanawiać, że jeśli stracisz pracę i powiązany z nią pakiet medyczny to możesz iść umrzeć. Albo że ubezpieczyciel odmówi ubezpieczenia lub podyktuje takie warunki że skończysz pod mostem.
  • Odpowiedz
@Nytalith: smieszne to jest pisanie takich #!$%@?, bez pokrycia w rzeczywistosci. tak, taka jest teoria, ale kazdy rozgarniety czlowiek widzi jak to dziala. Jakosc uslug medycznych w polsce jest tragiczna, a np ja co miesiac place bardzo duze skladki - dlaczego? Czemu skladki to % z wynagrodzenia, jezeli dla lekarza na sorze osoba pracujaca, placaca skladki jest traktowana na rowni z menelem, ktory nie przepracowal dnia? Czemu ktoś zarabiajacy 30k/miesiac placi
  • Odpowiedz
@tomszczyk: to że płacisz większe składki to jest właśnie ten solidaryzm dzięki któremu każdy może dostać pomoc gdy jej potrzebuje, a nie informację "przykro nam ale nie ma tego w pana pakiecie". Chociaż oczywiście powinny tu być mechanizmy że te składki nie rosną w nieskończoność (np, odliczenie od podatku, które zlikwidował "polski ład").
Natomiast dzięki temu że ktoś zarabiający 30k/mc płaci więcej to jego żona/matka/ojciec/dziadek/wujek/whatever zarabiający 3k/mc może liczyć na pomoc
  • Odpowiedz
@Nytalith: "każdy może dostać pomoc gdy jej potrzebuje"
Nie kiedy jej potrzebuje tylko kiedy będzie miejsce w kolejce bo tak się składa że ten system też ma ograniczony budżet tylko nie traktuje cie jako klienta tylko jako problem, i bardziej opłaca się zostawić cie w kolejce bo może po drodze umrzesz i nie trzeba cię będzie obsłużyć
  • Odpowiedz
@Nytalith: jak ktoś rzuca argumenty, że a czemu mam więcej płacić, to ma za mało oleju w głowie, że jednak aby społeczeństwo działało, to trzeba brać więcej od tych, co więcej zarabiają. Ale szanuję, że podejmujesz rękawicę.
  • Odpowiedz
@Wajdolf właśnie jako problem to Cię będzie traktował prywatny ubezpieczyciel gdy wyjdzie ze potrzebujesz czegoś więcej niż profilaktycznej wizyty raz na jakiś czas.
Nasz system jest bardzo do naprawy ale zmiana na prywatna służbę zdrowia to powiększanie problemów a nie ich rozwiązanie.
Ps. Badania do wczesniej wspomnianego przeszczepu były robione w 90% prywatnie bo na NFZ były chore terminy. Wiec zdecydowanie się zgadzam ze NFZ nie jest super (ani nawet okej) a
  • Odpowiedz
może liczyć na pomoc gdy będzie miał np. udar. Tak, żul spod klatki też, ale na prawdę to taki problem?


@Nytalith: Dla mnie to jest problem, bo nie zamierzam sie z nikim solidaryzowac i dzielic swoimi zarobkami. To raz. Dwa, ze ani ktos kto zarabia 50k, ani zul nie moga liczyc na rzetelna pomoc. Moze przyjedzie karetka na czas, moze ktos sie nim zajmie.
Kolejna kwestia to wizyty u specjalistow -
  • Odpowiedz
@Nytalith: Trochę dziwi mnie twoja obrona nfz, z tego co piszesz to rozumiesz że nie udzielą Ci pomocy w normalnym terminie jeśli to będzie coś poważniejszego niż katar, i dla tego korzystasz z usług złych bezdusznych kapitalistów (dlaczego? przecież możesz niemieć czegoś w pakiecie), a i tak upierasz się żeby wyrzucać pieniądze w błoto.
Nfz trzeba zaorać, wszyscy kolektywnie lejemy tam kasę i nic z tego nie mamy ani biedni ani
  • Odpowiedz