Wpis z mikrobloga

Na fb temat jedzenia. Jakiejś lasce na wynajmie zostało 300zl do końca miesiąca na jedzenie. Ludzie piszą easy trochę ciężko ale da się żyć. "my z chłopakiem we 2 wydajemy 500zl msc" xD "ja nie jem mięsa, chłopak sporadycznie. Jemy ryże z warzywami" #!$%@? to jest komiczne

Młode studenciaki. Piszą, żeby chodzić po sklepach wieczorem i wybierać z odpadów jedzenie. Że to normalne i każdy tak robi xD

I ja czytam takie #!$%@? i coś mi się w głowie robi, czy to ja jestem #!$%@? i żyje jak burżuj, bo jem tylko 3 posiłki dziennie, przez co mi brzuch rośnie, czy może oni są #!$%@?, że jak te zwierzęta całe dnie żyją w poszukiwaniu pożywienia. Oczywiście na profilowych iphony, buty po 500zl xD

Powiedzcie mi, czy jest opcja przeżyć za 500zl msc, wydając na jedzenie i majc normalna diete w której nic nie brakuje? Przecież to człowiek by musiał tylko kanapki z margaryną jeść całe dnie. Makaron z sosem z proszku i wgl mięsa. Ludzie tak żyją?

Post znajdziecie na biedawce

#pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #oszczedzanie #polska #gotujzwykopem #gotowanie
  • 24
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: Jak się chce to się da, ale właśnie trzeba wszystko łapać owoce, warzywa na promocjach na targu, no i nie kupować żadnej przetworzonej żywności ze sklepów.
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: Też widziałem tego posta XD Ludzie mają różne priorytety, żeby normalnie w miarę zdrowo jeść to człowiek wydaje sporo siana. Dla mnie najważniejsze jest jedzenie, nie wyobrażam sobie głodny chodzić albo oszczędzać na jedzeniu. Ale dla młodych ludzi najważniejszy jest iphone, buty czy ubiór dla mnie to jest chore żeby wywalać kasę na cos a nie mieć podstawowych funduszy na przeżycie. Co do wybierania odpadów, to widziałem na zdjęciach że
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie ale co, myślisz, że ktoś kto nie ma kasy za bardzo, to ubrania czy buty czy coś tam kupuje same nowe? raczej jak siedzi na biedawce, to kombinuje w różnych dziedzinach życia.

są lumpeksy, jest vinted, sama kupilam sobie na ostatnią zimę używane skórzane buty w dobrym stanie, na które normalnie by mnie nie było stać (nowe 800-900, ja dałam 110) ¯_(ツ)_/¯ a w lumpie ostatnio za 60 zł kupiłam cztery
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: ale iPhone to bardzo dobry wybór dla biedaka. Ma wsparcie bardzo długo i jest stosunkowo bezawaryjny. To już od dawna nie jest przedmiot luksusowy.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1 zakładając zakup nowego telefonu to i tak moim zdaniem Android wyjdzie lepiej - w cenie iPhone będziesz miał kilka średniaków, na wypadek jakby jeden się zepsuł to masz zapasowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przecież to człowiek by musiał tylko kanapki z margaryną jeść całe dnie. Makaron z sosem z proszku i wgl mięsa.


@wez_idz_sobie: Nieprawda, wydaję na jedzenie właśnie ok. 400-500 zł, tyle że po pierwsze jem mało, a po drugie bardzo dużo rzeczy kupuję na promocjach. A jeszcze częścią z tych rzeczy dzielę się z ojcem i wliczam w to też słodycze. Jem normalnie, na ogół sama gotuję, jem i mięso, i warzywa,
  • Odpowiedz
zaraz się zacznie wojenka xD


@malinq: raz mi się w telefonie z android moduł GPS zepsuł:p telefon oczywiście był dalej sprawny

I to tyle;p

Mało tego, aktualnie mam telefon który nowy kosztował 1000 PLN, mam go już drugi czy trzeci rok i działa beż jakichkolwiek problemów:p

No ale ludzie co kupują drugie rzeczy typu telefon za kilka tysięcy, muszą jakoś sobie wmawiać wywalenie hajsu w błoto:p
  • Odpowiedz
raz mi się w telefonie z android moduł GPS zepsuł:p telefon oczywiście był dalej sprawny


I to tyle;p


Mało tego, aktualnie mam telefon który nowy kosztował 1000 PLN, mam go już drugi czy trzeci rok i działa beż jakichkolwiek problemów:p


No ale ludzie co kupują drugie rzeczy typu telefon za kilka tysięcy, muszą jakoś sobie wmawiać wywalenie hajsu w błoto:p


@Ulfric_Stormcloak: właśnie o tym mówiłem. Nikt nie pytał. To nie wątek
  • Odpowiedz
@malinq: temat właśnie że tego dotyczy, bo ludzie kupują rzeczy które im są niepotrzebne i które nikogo nie obchodzą, bo się nimi chcą chwalić :p

potem narzekają jeszcze że ich na coś nie stać, np. na jedzenie :p

Można kupić coś drogiego i niepotrzebnego, oczywiście. Tylko jeśli robisz to kosztem podstawowych potrzeb egzystencjalnych i wolisz przyciąć hajs na najtańszym pasztecie, to serio, jest coś grubo z tobą nie tak :p I
  • Odpowiedz
bo się nimi chcą chwalić :p


@Ulfric_Stormcloak: to twoja projekcja. W życiu zamawiając iPhone nie pomyślałem sobie, że będę się nim chwalił xD

potem narzekają jeszcze że ich na coś nie stać, np. na jedzenie :p


@Ulfric_Stormcloak: wziąłeś jakiś dowód anegdotyczny nie znając historii pochodzenia tego telefonu, ale nie przeszkadza Ci to wystawiać opinii o wszystkich

Można kupić coś drogiego i niepotrzebnego, oczywiście. Tylko jeśli robisz to kosztem podstawowych potrzeb
  • Odpowiedz