Wpis z mikrobloga

Gdzie znajdujecie/znalezliscie dzialki budowlane?

Powiem szczerze jeżdżę oglądać działki jakie znajdę na otodom, olx itd. i to jest tragedia. Same odpady - bezpośrednio przy torach, za domem jakiejs rodziny (widac, ze zmniejszyli sobie dzialki), przy slupach energetycznych.

Z tego co widze - najlepiej kupic dzialke z przetargu od gmniny, ale tutaj tez jest jazda - bo osobno przetargi oglaszaja uczelnie wyzsze (jedna wioska ma sporo gruntow od Uniwersytetu Przyrodniczego), gminy, powiaty.
Widze, ze sa agregaty - ale sa platne i zastanawiam sie czy warto. Korzystal ktos z takich agregatow przetargow?
#nieruchomosci #grunty
  • 6
  • Odpowiedz
@TDDwBashu: zalezy gdzie chcesz, osobiscie kupiłem na wsi (vel mała miejscowość) to chodziłem po rolnikach/okolicznych domach gdzie mi sie podobało i pytałęm czy ktos cos ma itp. Kupiłem coś co chyba nigdy nie było nigdzie ogłaszane.
  • Odpowiedz
@TDDwBashu: Przy dużych miastach po prostu zostały już same odpady. A jak ktoś jeszcze trzyma coś dobrego, to raczej po znajomości sprzeda komuś.
Ja ostatecznie kupiłem gotowy dom z rynku wtórnego, choć tu wybór jest niewiele lepszy, o ile nie masz paru mln zł w budżecie.
  • Odpowiedz
@TDDwBashu: Ja kiedyś znalazłem na allegro albo to był otodom już nie pamiętam. Ale ro był rok 2010, koniec poprzedniego boomu na rynku i też było tak jak piszesz, działka przy torach kolejowych, jakiś trójkąt i 300/m2(miasto 15km od wawy) i inne podobne na obrzeżach. Ostatecznie kupiłem też na obrzeżach, 0,5km od stacji PKP na której jeździły tylko pociągi towarowe (dziś jest skm) za 135zł/m2 ale same łąki i pola, droga
  • Odpowiedz
@TDDwBashu: na stronie ministerstwa Skarbu Państwa znajdziesz zakładkę o sprzedaży mienia przez spółki skarbu państwa. Poza tym portale BIP gmin i miast, które Ciebie interesują, do tego Kowr, amw itp
Na ciekawsze przetargi przychodzą przedstawiciele biur nieruchomości, żeby poszło korzystnie dla Ciebie musisz im mówić do ręki...
  • Odpowiedz
@TDDwBashu: ja na otodom, ale ogłoszenie było przez pośrednika i wszystkie papiery miałem do wglądu od ręki, zarezerwowałem po 30min od wystawienia bo wszystko pasowało
  • Odpowiedz