Wpis z mikrobloga

Ktoś zbadał co za mafia stoi za tymi zbiórkami? Nie można wyjść ze sklepu nie będąc zaczepionym, ostatnio nawet pod castoramą stoją a szok przeżyłem, jak dziecko zbierające pieniądze wyciągnęlo TERMINAL bo ktoś nie miał gotówki.
Krakowski rynek zalany tym żebractwem - szczerze już wolałem te zaproszenia do burdeli - przynajmniej nie byli tak nachalni.

#polska #pieniadze #zrzutka #krakow #ukraina #afera
dddobranoc - Ktoś zbadał co za mafia stoi za tymi zbiórkami? Nie można wyjść ze sklep...

źródło: Zrzut ekranu 2023-07-5 o 23.53.03

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@dddobranoc: przecież fundacja to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja do wyprania pieniędzy, przecież kto sprawdzi czy w puszce było 100 czy 1000 zł xd, a poza tym pan prezes musi pobierać wynagrodzenie 10k
  • Odpowiedz
@dddobranoc Też mnie to #!$%@?, nawet ostatnio na mieście mnie baba z #!$%@?ów zaczepiła. Czasami pukają do mnie z UNICEF, no #!$%@? wszędzie chcą piniondze od Ciebie, nawet do domu przychodzą.
  • Odpowiedz
@wfyokyga: panie, ja pracuję w samym centrum Warszawy i co chwila jakieś greenpisy, unicefy, ukry, inne zbiórki mni pytają, od samego przejścia z dworca centralnego do metra pytają się mnie z 10 razy
  • Odpowiedz
  • 56
Btw do polski przylec, nikt nie stoi przed sklepami


@BayzedMan: nie, wcale XD dziś jak zwykle pod Lidlem dzieci stały do czego się juz przyzwyczaiłem, ale to, że ich rzucili też pod Castorame to byłem w szoku.
A sytuacja z terminalem jest na Rynku pod Sukiennicami, przynajmniej 3 dziewczynki z tym ganiają.
Więc wyjdź z piwnicy

  • Odpowiedz
@dddobranoc: przecież fundacja to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja do wyprania pieniędzy, przecież kto sprawdzi czy w puszce było 100 czy 1000 zł xd, a poza tym pan prezes musi pobierać wynagrodzenie 10k


@SzybkiBLN: Fundacja to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja do wyprania pieniędzy, ale Ty byś to już #!$%@?ł w momencie "kto sprawdzi czy w puszcze było 100 czy 1000 zł". Mordo, statut i jawność. W sensie, fundacje jak dobrze kojarzę
  • Odpowiedz
przecież fundacja to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja do wyprania pieniędzy, przecież kto sprawdzi czy w puszce było 100 czy 1000 zł xd,


@SzybkiBLN: zabranie pieniędzy z puszki to byłoby przeciwieństwo prania pieniędzy. Te pieniądze byłyby brudne. Cała idea prania brudnych pieniędzy polega na wytworzeniu jakiejś dokumentacji poświadczającej pochodzenie pieniędzy. Na hajs zabrany z puszki nie ma żadnych kwitów.

Słowa mają znaczenie, nie każdy przekręt finansowy to "pranie brudnych pieniędzy".
  • Odpowiedz
@dddobranoc Tj. fundacja BLESSING FOR PEOPLE, którą uwazam subiektywnie za gruby przekręt. Dziwi mnie najbardziej oficjalne przyzwolenie na działalnosc przez MSWiA.
Mialem w czerwcu taką sytuacje, że spytałem z ciekawości chłopaka stojącego pod biedronką (o nietypowej karnacji i srednio posługującym się naszym językiem) o okolicznosci jakie sprawiły że wziął udział w takiej zbiórce i po niecałej minucie rozmowy zauwazylem jak z samochodu na niemieckich blachach, zaparkowanego w rogu parkingu wysiada dwóch ciapakow.
  • Odpowiedz
@dddobranoc Przejrzystość finansowa tej fundacji daje wiele do życzenia, pomijając fakt, ze przez długi czas mieli podany cel zbiórki mający się nijak do tego co napisane było na "puszkach", które trzymały dzieciaki pod dyskontami
  • Odpowiedz
realny % przekazywany na pomoc.


@Reezu: a co jak realnie przeplacaja za produkty ktore potem jada np na ukraine? Nie maja raczej obawiazkow prowadzenia przetargow.
  • Odpowiedz
@dddobranoc: W sumie, ja też mam przenośny terminal od SumUp. Tylko trzeba go obsługiwać przez aplikację w telefonie. Więc każdy z nasz może posiadać taki terminal.

Jedynie, ja mam ten stary model, bez płatności zbliżeniowej, więc albo trzeba kartę włożyć albo przeciągnąć.
  • Odpowiedz