Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny

Ugułem ,,darmowy'' kredyt jest patologią, ale równie wielkim gów*em jest to, że tu nie trzeba żadnego wkładu własnego.
Przecież ja tu mam flashbacki z The Big Short
Czy znowu striptizerki (w naszych realiach babki od robienia paznokci) będą brały kredyty po same kulen na wielkie domy na które je zwyczajnie nie stać?

Kolejny dowód na to że żyjemy w symulacji, bo przecież ludzie nie popełniają wciąż tych samych błędów, prawda?
PRAWDA?
analboss - #nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny

Ugułem ,,darmowy'' kredy...

źródło: bańka 2026

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@analboss: no najlepsze jest, że jak się spóźnisz to płacisz pełną ratę. Ogólnie jak ktoś się wbije na styk i mu się noga podwinie to może mieć ciężko wrócić na niską ratę
  • Odpowiedz
@analboss: mnie tam fajnie urządza, bo bez problemu poradziłbym sobie i ze standardową ratą, ale nie miałbym na nią zdolności, bo większość dochodu gospodarstwa to jdg (i to swiezo założona), wiec zdolność liczona #!$%@? xd
  • Odpowiedz
  • 2
@analboss Koszty kredytu 2% to kapkę lepiej niż realia 2016-2019, zresztą banki nie zmieniają poza tym polityki kredytowej - wciąż trzeba zarabiać, a jak nie wnioskujesz o gwarancję z BGK, to wkład wciąż musi być. Raczej nie dojdzie w tym kraju do kredytowania nieruchomości z LTV na poziomie >100%b( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz