Wpis z mikrobloga

Dziewczyna 20 lat. Przychodzi do przychodni i od razu staje przy drzwiach. Nawet nie pyta "kto ostatni" na korytarzu pełnym ludzi. Jeszcze zdziwiona, że ktokolwiek chce wejść do tego samego gabinetu, co wszyscy "bo miała na 9:00" (a w rejestracji wyraźnie powiedziane, że obowiązuje kolejka) xD.
#polska #zalesie #bekazpodludzi
  • 97
  • Odpowiedz
@Filippo2137 oczywiście czasem coś może się trochę przedłużyć, ale sytuacja w której ktoś przychodzi na umówioną godzinę żeby dowiedzieć się, że "w kolejce" jest przed nim jeszcze kilka osób oznacza tylko tyle, że rejestracja nie potrafi odpowiednio planować wizyt albo świadomie ustala ich więcej niż jest możliwe faktycznie ich przyjąć.
  • Odpowiedz
@jaxonxst: i kogo dissujesz teraz bo nie wiem juz sam? Laske co myslala ze idzie do lekarza w cywilizowanym kraju?

Ja tez tak kiedyś przyszedlem na nfz na umówioną godzinę, czekałem 5h!!!! Umówiony bylem na 10:00, a wszedlem o 15:00. To bylo moje ostatnie na szczescie spotkanie z nfz, oby nie dane mi to byly NIGDY wiecej!

Szkoda tylko, ze co miesiac ponad 2k na to musze wyrzygać tak czy inaczej....
  • Odpowiedz
@Filippo2137: Stary wiesz dobrze że ludzie dostają kartę z godziną a potem przychodzą i tak z samego rana bo może im się uda. Potem właśnie osoba umówiona na 9 wchodzi o 14 bo wszyscy z późniejszych godzin przyszli wcześniej. Nie rozumiem czego ty bronisz
  • Odpowiedz
Dziewczyna 20 lat. Przychodzi do przychodni i od razu staje przy drzwiach.


@jaxonxst: no jeszcze nie miała styczności z tym reliktem prlu i przyzwyczajona jest, że jak rezerwuje coś na 9:00 to wchodzi o 9:00. Współczuję i zazdroszczę.
  • Odpowiedz
@Piastan: No to masz pierwszeństwo, chyba że przyszedłeś o 9:30 i przegapiłeś swoją kolej. Jak wybija 9:00, ale czekają osoby np 8:30, 8:45 to nie ich wina, że lekarz nie wyrobił czasowo i na tym polega kolejka - na 9:00 jesteś pomiędzy osobą 8:45 a 9:15 nawet jeśli ten drugi przyszedł szybciej
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Dziwisz jej się, że podeszła do tego jak w cywilizowanym kraju i liczyła na cywilizowane traktowanie? Trudno wyobrazić sobie że ktoś może nie znać wiedzy plemiennej kolejek do lekarza?
  • Odpowiedz
@Filippo2137: tak, wypełnia dokumentację, ma przerwę na kawę, a jak mu się nudzi to prosi wcześniej kolejną osobę. W prywatnych przychodniach jakoś wdzystko działa jak w zegarku
  • Odpowiedz
@Filippo2137 jak mniejsze obłożenie? Że na nfz lekarz przyjmie np. 50 pacjentów a prywatnie to tylko 10? Jakby tak luxmed gospodarował czasem lekarza to #!$%@? by zarobili, to jest prywatna firma
  • Odpowiedz