Wpis z mikrobloga

Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w krótkim odstępie czasu podczas przeglądania wykopu.

Na pierwszym nagraniu dwie młode Ukrainki, zapytane przez jakiegoś polskiego cucka-białorycerza, mówią, że nie rozumieją, dlaczego poza Ukrainkami i ukraińskimi dziećmi, do Polski uciekli też ukraińscy mężczyźni. Zadają sobie pytanie, dlaczego uciekli oni przed wojną zamiast zostać na Ukrainie i walczyć.

Na drugim nagraniu widzimy zapis z GoPro ukraińskiego żołnierza, który został i walczy. Możemy zobaczyć, jak wyglądał jego ostatni dzień w życiu. Widzi swoich martwych towarzyszy na noszach, biega po krzakach z bronią, jest osaczony przez Orków, zostaje zraniony, a ostatecznie zamordowany, leżąc w jakichś chaszczach.

Kiedy umiera, jego ciało wydaje krótki dźwięk, który będzie mi się śnił po nocach. Tak jakby żegnał się ze światem. Dźwięk pełen cierpienia, żalu i smutku. Dźwięk młodego, odważnego mężczyzny, który właśnie bezpowrotnie stracił kilkadziesiąt lat życia. Jego egzystencja, plany i marzenia zostały wymazane przez jedną kulę.

Być może akurat ten żołnierz chciał walczyć. Rzygać mi się jednak chce, gdy pomyślę ilu młodych, zmuszonych do walki mężczyzn wydało przed okropną śmiercią ten koszmarny dźwięk. Oni nie mogli uciec, bo tak został zaprojektowany system. Odebrano im życie w strasznych okolicznościach, bo w genetycznej loterii wylosowali, że urodzili się z kawałkiem odstającego mięsa.

Śmiać mi się chce, gdy słyszę - lub czytam - o „toksycznym, męskim patriarchacie” w 2023 roku.

#ukraina #pieklomezczyzn #pieklokobiet #blackpill #redpill #bluepill
Tywin_Lannister - Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w...
  • 88
@Spring90: Myślę że wielu z nich skończy gorzej, z traumami, PTSD, alkoholizmem, rozgoryczeniem bo Tatiana z tej Polszy czy Niemiec nie zechce wrócić. W USA problem bezdomności wśród weteranów jest bardzo duży, a co dopiero przy wojnie tak wielkiego formatu, w kraju upadłym i skorumpowanym, kulturze w której mężczyzna nie może mówić o swojej słabości. (jak u nas)
Rzygać mi się jednak chce, gdy pomyślę ilu młodych, zmuszonych do walki mężczyzn wydało przed okropną śmiercią ten koszmarny dźwięk


@Tywin_Lannister: I pomysleć, że polscy mezczyzni i tak głosuja na konfederacje, ktora popiera kare śmierci ''za ucieczke w bezpieczne miejsce od wojny'', obowiazkowe cwiczenia i apelowała do PiS o przywrócenie powszechnego poboru.
@PfefferWerfer: dlaczego w przypadku wojny obronnej nie walczył byś za swój kraj? Rozumiem niemoralne wojny napastnicze ale nie obronę. Ludność cywilna podbitego kraju, a szczególnie mężczyźni są poddawani represją społecznym i ekonomicznym, często są wcielani do armii agresora.
@Tywin_Lannister: To jest obrzydliwe w kontekście tego ile w obecnych czasach mówi się o równośći i prawach człowieka. Autentycznie mnie to przeraża że gdybym urodził się te kilkaset kilometrów na wschód to jest duża szansa na to że zostałbym zmuszony do wojska mimo że kompletnie się do tego nie nadaję.

Baby mogą wyjechać za granicę a dla Pana mamy tydzień szkolenia i okop o pod Bahmutem tylko dlatego że urodziłeś się
to ma zawsze dwie strony - z jednej strony obywatel powinien bronić kraju. Z drugiej - dlaczego jeden obywatel ma wybór, a drugi go nie ma?


@Shatter: no ale przeciez z punktu widzenia 'narodu' to ma jak najbardziej sens. pomijajac cale ideologiczne #!$%@? i mieszanie w temat babskich wysrywow, w interesie narodu jest chronic baby i dzieci. mozesz sobie wyslac laski na pole bitwy a chlopow na tyly, tylko jak potem
@Steven_Hyde a jeden facet generalnie spłodzi jednego gowniaka na rok, chyba że masz wizję jednego chłopa rozpłodowego, który będzie zapladniac codziennie inną kobietę.
Znacznie lepiej dać "#!$%@?ć" tym, którzy walczyć nie chcą czy nie potrafią, niż dać im karabin i czekać aż ich zastrzelą.
@Tywin_Lannister: Powinien wcielać do armii kobiety i mężczyzn. Przeszkolenie chłopa ściągniętego z ulicy będzie tak samo warte, ile kobiety. Do tego są też inne obszary w wojsku, w których mogłyby się sprawdzić np. pierwsza pomoc, a jak nie chcą to niech siedzą w kraju i pracują na PKB.
a jeden facet generalnie spłodzi jednego gowniaka na rok, chyba że masz wizję jednego chłopa rozpłodowego, który będzie zapladniac codziennie inną kobietę.

Znacznie lepiej dać "#!$%@?ć" tym, którzy walczyć nie chcą czy nie potrafią, niż dać im karabin i czekać aż ich zastrzelą.


@Shatter: co?!

z czego powstanie wiecej dzieciakow w krotszym czasie. 2 kobiety i 8 facetow czy 8 kobiet i 2 facetow? juz rozumiesz? natura zrobi swoje, nie boj
@Steven_Hyde czyli ty na poważnie sugerujesz instytucję buhaja rozpłodowego. Powodzenia zatem życzę. Równie dużego powodzenia życzę w wierze w to, że Ukrainki, które znalazły dla siebie nowe miejsce do życia, wrócą na zgruzowaną Ukrainę żeby jakiś tamtejszy Iwan mógł je hurtowo zapladniać.
@ApuApustaja Rosjanie są agresorami, więc nie, to nie taka sama tragedia.
@Shatter: ale co tu jest do wierzenia albo nie? pisze ci o sensie i logice za tym, ze facetow sie wysyla na front, a chroni sie przy tym kobiety i dzieci. to nie jest czynione w imie bialorycerstwa, bo kobiety nawet kwiatkiem nie mozna, tylko to zwykly pragmatyzm przetrwania.