Wpis z mikrobloga

Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w krótkim odstępie czasu podczas przeglądania wykopu.

Na pierwszym nagraniu dwie młode Ukrainki, zapytane przez jakiegoś polskiego cucka-białorycerza, mówią, że nie rozumieją, dlaczego poza Ukrainkami i ukraińskimi dziećmi, do Polski uciekli też ukraińscy mężczyźni. Zadają sobie pytanie, dlaczego uciekli oni przed wojną zamiast zostać na Ukrainie i walczyć.

Na drugim nagraniu widzimy zapis z GoPro ukraińskiego żołnierza, który został i walczy. Możemy zobaczyć, jak wyglądał jego ostatni dzień w życiu. Widzi swoich martwych towarzyszy na noszach, biega po krzakach z bronią, jest osaczony przez Orków, zostaje zraniony, a ostatecznie zamordowany, leżąc w jakichś chaszczach.

Kiedy umiera, jego ciało wydaje krótki dźwięk, który będzie mi się śnił po nocach. Tak jakby żegnał się ze światem. Dźwięk pełen cierpienia, żalu i smutku. Dźwięk młodego, odważnego mężczyzny, który właśnie bezpowrotnie stracił kilkadziesiąt lat życia. Jego egzystencja, plany i marzenia zostały wymazane przez jedną kulę.

Być może akurat ten żołnierz chciał walczyć. Rzygać mi się jednak chce, gdy pomyślę ilu młodych, zmuszonych do walki mężczyzn wydało przed okropną śmiercią ten koszmarny dźwięk. Oni nie mogli uciec, bo tak został zaprojektowany system. Odebrano im życie w strasznych okolicznościach, bo w genetycznej loterii wylosowali, że urodzili się z kawałkiem odstającego mięsa.

Śmiać mi się chce, gdy słyszę - lub czytam - o „toksycznym, męskim patriarchacie” w 2023 roku.

#ukraina #pieklomezczyzn #pieklokobiet #blackpill #redpill #bluepill
Tywin_Lannister - Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w...
  • 88
@Tywin_Lannister: Abus to przygłup i burak być może to domieszka arabskich genów ale nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każdym razie gość ma sprawnie działającą firmę która kładzie kostkę, corvette za kilkaset koła i teraz jakąś Ske która udaje 6.3 AMG w dieslu. Do tego ładną kobietę i małe dziecko. Podejrzewam że też luźną bańkę poduszki finansowej. I już to widzę jak ten przygłupi koks łapie
@Tywin_Lannister To są odrealnione łby. Jeszcze pomijając samą kwestię walki to wielu Ukraińców w momencie wybuchu wojny została odcięta od dochodu. Co ma zrobić taki przeciętny Mykhaiło który ma na utrzymaniu 1 roczne dziecko, kobietę i starych rodziców? Patriotyczne #!$%@? są dobre, jak masz jakąś ojcowiznę, majątek w danym kraju a twoi bliscy są względnie zabezpieczeni. Wtedy masz jak i o co walczyć. Ale jak jesteś zwykłym prolem to twoim najważniejszym interesem
@Tywin_Lannister: Z tym patriarchatem to w ogóle beka. Jak zostaniesz przemielony przez maszynkę do mięsa - wina patriarchatu
Tak samo jak z każdą niesprawiedliwością spotykającą mężczyzn, dla ludzi mówiących o sprawiedliwości i równości zawsze jesteśmy sami sobie winni, ale okej przecież "na obaleniu patriarchatu skorzystamy wszyscy" więc teraz prześledźcie sobie internet z ostatnich 500 dni tej masakry i zobaczcie jak często strona progresywna mówiła o oczywistej niesprawiedliwości zamknięcia granicy dla mężczyzn
tobie się w głowie nie mieści a inni z dumą walczą o swój kraj. Dla nich zniewagą byłoby uciec jak tchórz.


@Yenn_z-Wyspy7Slonc: jeżeli niektórym ryzykowanie życiem w chaszczach sprawia radość i czują się dzięki temu spełnieni, to droga wolna - niech z dumą walczą.

Wpis dotyczy zmuszania do ginięcia w krzakach tych, którzy woleliby jeszcze pożyć przez kilkadziesiąt lat. Myślę, że sporo z nich preferowałoby zobaczyć świat / założyć rodzinę /