Wpis z mikrobloga

Miraski pomocy! Mam problem z prawym joyconem od #nintendo #nintendoswitch

W obu kontrolerach wymieniałem analogi na nowe i to już nie pierwszy raz.
Standardowo wszystko przebiegło pomyśle gałeczki działają. Testuję sobie prawego pada, kalibruje i wszystko śmiga. Niestety zauważyłem że w ogóle się on nie ładuje a bateria cały czas pokazuje minimalny stan. Po odłączeniu pada od switcha ten w ogóle nie wchodzi w tryb bluetooth (nie świecą się zielone diody) i wygląda jakby był martwy.
Myślałem że to wina baterii jednak bo wymianie okazało się ze jest to samo, a stara bateria śmiga w innym kontrolerze.
Ktoś miał podobny przypadek?

#naprawa #elektronika #elektrotechnika #konsole
Pawel_Jumper - Miraski pomocy! Mam problem z prawym joyconem od #nintendo #nintendosw...

źródło: Untitled9690

Pobierz
  • 19
@Gooma: Wykluczyłem to po wymianie baterii na nową. Bateria naładowana na 100% podłączona do kontrolera a ten w switchu wyświetla nadal 0%. Dodatkowo mimo naładowanej baterii kontroler sam w sobie się nie uruchamia.
@Kryspin013: Nawet gdyby obie taśmy były uszkodzone to i tak kontroler powinien połączyć się z konsolą zdalnie sprawnym modułem bluetooth


@Pawel_Jumper: Niekoniecznie jak bateria nie jest ładowana. Po za tym jedna taśma jest chyba tylko od przycisków i ledów bocznych jak coś.

Podmień baterię między padami i zobacz czy jest to samo. Zmierz też napięcie na bateriach.

Po za tym na focie dobrze tego nie widać ale musiałbyś się upewnić,
@Kryspin013: Tak bateria była podmieniana i okazało się że jest sprawna i naładowana. Mimo tego pad zachowuje się jakby jej nie było. Jeszcze raz zweryfikuję czy nic nie stało się z taśmą mimo że w ogóle jej nie ruszałem. Dzięki za pomoc!
@Kryspin013: Tak, sprawdzone zostały dwie sprawne baterie i na każdej jest ten sam efekt. Znalazłem praktycznie identyczny wątek do mojego na reddicie i tam autor podaje problem z rezystorem. Czyli raczej amen :(
@Pawel_Jumper: Lol, a weź sprawdź miernikiem opór na tym rezystorze który gościu zaznaczył w wątku na reddicie.

btw, nie wiem skąd jesteś ale jak nie masz precyzyjnej lutownicy, to jest taka pierdoła, że ci mogę to fixnąć za darmo jak sobie przesyłkę opłacisz czy po prostu podrzucisz mi jakoś tego pada.
@Kryspin013: Wrócę do domu to sprawdzę miernikiem co i jak.
No i niestety nie mam tak precyzyjnej lutownicy. Moją to bym popalił wszystko wokół xd.
Oczywiście jeśli jest to jedyne wyjście to biorę wysyłkę pod uwagę. Wiadomo nic za darmo :)

Z jakich okolic jesteś?
@chrusto: Rozumiem Cię :) Gdybym grał dużo bezpośrednio na switchu to pewnie dawno bym je wymienił na coś zdecydowanie lepszego. A tak jak switch w doku to najczęściej mam z nimi do czynienia przy grach ruchowych więc szkoda wyrzucić.