Wpis z mikrobloga

Tak się wstępnie zastanawiam na kogo oddać głos w wyborach. PIS, PSL i Lewica odpadają na starcie, więc wybór padnie pewnie na PO lub Konfederację.

Problem polega na tym, że jeśli ludzie będą wybierać PIS i PO na przemian (które już były u władzy i wiemy jak rządzą), to nic w tym grajdołku się nie zmieni, dlatego kusi mnie trochę, żeby zaryzykować Konfę i dać im szansę (mimo że nie zgadzam się z wieloma poglądami Konfederacji np. decyzje podyktowane religią, prorosyjskość niektórych członków, czy chęć wyjścia z UE).

Obietnice różnych partii traktuję trochę z przymrużeniem oka, bo wszystko i tak wychodzi dopiero w praniu, czyli po wyborach. Nie chcę się też bawić w proroctwo typu "a bo konfa wejdzie w koalicję z pisem". Nikt tego nie wie. Może wejdą, a może nie. Jeśli wejdą to strzelą sobie w stopę i stracą pewnie większość głosów permanentnie, ale dopóki się nie przekonamy to możemy sobie gdybać.

Wiem jedno. Jeśli zdecyduję się zagłosować na Konfę, to na pewno nie będę żałował tej decyzji, bo będzie to głos oddany w nadziei, że w końcu coś się zmieni (biorąc pod uwagę informacje, którymi obecnie dysponujemy, czyli opozycja zarówno dla PISu, jak i PO). Głosując na PO głosowałbym po prostu przeciwko PIS bez nadziei na lepsze jutro.

Plus jest też taki, że mając około 15% nie uda się zrealizować tych bardziej drastycznych elementów takich jak wyjście z UE, ale będzie to już jakaś przeciwwaga dla obecnych rządzących, większego socjalu i rozwalania gospodarki.

Chętnie wysłucham Waszych argumentów, tylko proszę bez fanatyzmów typu "tylko ta partia, reszta be" i manipulacji w postaci zdań wyciągniętych z kontekstu.

#polityka #konfederacja #po #wybory
  • 12
@jaszczomp_glapczajld: Z Konfą mocno mi nie po drodze (bo wbrew pozorom to mistrzowie manipulacji zwłaszcza w kontekście UE), ale głosuj zgodnie z sumieniem.

Zdanie wykopków powinno mieć najmniejsze znaczenie, programy są znane (choć nie wszystkie jeszcze ujrzały światło dzienne), debaty można obejrzeć, informacje fałszywe od prawdziwych odsiewać.
@szumowina_wadowicka: To co proponujesz jako alternatywę? PO, które głosowało z PISem w większej ilości ustaw niż Konfa? Serio pytam, bo głosując na PO wiem, że nic się nie zmieni, a głosując na Konfę jest jakaś szansa. Zobacz, że PO już się prześciga z PISem w socjalu. Proponują kredyt 0%, dopłaty do najmu itp.
@Wink: Jeśli mój wybór padnie na Konfę, to też nie będzie to głos, z którego będę jakoś zadowolony, bo tak jak pisałem jest sporo rzeczy w Konfie, z którymi się nie zgadzam. Mój problem polega na tym, że z wszystkimi innymi partiami nie zgadzam się jeszcze bardziej, szczególnie jeśli chodzi o ilość socjalu i sposób w jaki jest on rozdysponowywany. Decyzję oczywiście podejmę sam.
@cwlmod: Tylko że do tej pory to Konfa głosowała przeciwko różnym programom socjalnym, a PO za. PO nawet już obiecuje kredyt 0% i dopłaty 600 zł do najmu, więc patrząc na głosowania i program to wygląda to zupełnie na odwrót. Ja bym bardzo chętnie zagłosował na PO gdyby nie prześcigali się z PISem w socjalu.
@jaszczomp_glapczajld: A co cię obchodzi socjal skoro to PiS jest królem łamania prawa i destrukcji państwa? Poza tym socjalnie to PiS jest centrum piekła socjalnego, a nie po. PO to tylko robi co musi żeby grać w grę jaką ustawił pis. Jak ich pozamykają to wtedy mozna sobie głosować na kogo się chce

Od 2007 roku nie było takiej sytuacji gdy trzeba głosować za mniejszym złem, a nie za ulubioną partią,
@cwlmod: Obchodzi mnie socjal, bo zarówno PIS, jak i PO go obiecuje. Owszem, PIS jest królem łamania prawa i destrukcji państwa, ale przecież na PIS nie będę głosował, a obie partie, które rozważam opowiadają się przeciwko PISowi. Napisałeś też, że PO tylko robi co musi, żeby grać w grę jaką ustawił PIS. No nie do końca, bo Konfa w tę grę nie gra, a wyborców im przybywa.
Z tym mniejszym złem
@jaszczomp_glapczajld: Nie, to nie jest kwestia dyskusyjna. Póki pis ma tak absurdalnie wysokie poparcie to priorytetem jest pozamykanie tych złodziei i kryminalistów.

Idiotyczne jest mówienie, że będziesz głosował na partię która ci się podoba gdy pis wygra. Ch*ja to da i dobrze o ty wiesz.
@cwlmod: Oczywiście zgodzę się, że priorytetem jest odsunięcie ich od władzy, pozamykanie itp. itd. Nie rozumiem tylko dlaczego zakładasz, że nie jest to dla mnie ważne lub priorytetowe, skoro ten punkt jest spełniony głosując zarówno na PO jak i na Konfę. A skoro ten punkt jest spełniony, to wybieram spośród różnic między tymi dwoma partiami. To chyba oczywiste.
Dopóki nie oddam głosu na partię, która nie dostanie się do sejmu (co