Wpis z mikrobloga

Od paru lat nieustannie szukam aplikacji do tasków dostępnej na macOS i iOS (nie interesują mnie webowe alternatywy). Jest ich w AppStore 100 milionów i każda na abonament, więc za dużo mnie kosztuje sprawdzanie każdej po kolei, kupowanie premium, robienie chargebacka jak mi się nie spodoba, itd. Ale może ktoś przerabiał podobny temat i jest w stanie powiedzieć, czy któraś appka takie rzeczy ma?

Moje wymagania:
1. Różne listy zadań z możliwością ustawienia due date dla danego taska (raczej standard)
2. Taski powtarzające się w różnych interwałach - np. codzienne bierz witaminy, 3 razy w tygodniu bieganie, 2 razy w tygodniu basen, raz w miesiącu zapłać ZUS, wystaw fakturę, itd (też raczej standard)
3. Lista "na dzisiaj", w której zebrane są zadania z datą określoną na dziś (standard)
4. Lista z taskami na jutro + na kolejne dni
5. Lista z taskami, które były wczoraj + w dowolonym innym dniu wcześniej (przegląd co się udało zrobić, a co nie)
6. Bonusowo - możliwość oznaczenia tasków jako "habitsów" i trackowanie jak długo udało mi się utrzymać ciągłość, ile zaliczeń taska w danym miesiącu, itd.

Ogólnie sprawa nie wydaje się być skomplikowana i większość wymagań jest do ogrania za pomocą systemowych przypomnień ale tam nie działa dobrze jedna rzecz. Mianowicie powtarzający się task nie tworzy się nowy (np. na kolejny dzień) dopóki nie zaliczę tego z dnia poprzedniego. Ma to co prawda jakiś sens, ale właśnie nie pozwala na zrobienie takiego overview na poprzednie dni co udało mi się zrobić a czego nie, tylko na liście "na dziś" świeci się na czerwono dopóki tego nie zrobię.

Przykład - robie sobie smart listę wszystkie taski z wczoraj i tam mam tylko te, które wczoraj zakliknąłem + te, które miały konkretną datę na wczoraj i ich nie zakliknąłem. Ale jeżeli na wczoraj miałem task dzienny, którego wczoraj nie zrobiłem a zrobiłem go dziś to na wczorajszej liście nie ma takiej informacji. Tak samo jak mam jakiś task daily, którego nie zaliczyłem już od 3 dni to on cały czas wisi niezaliczony na liście dla -3 dni, a na wczorajeszej lisćie go w ogóle nie ma.

#apple #ios #macos #produktywnosc
  • 15
@Francao: A Streaks nie skupia się tylko na powtarzających sie zadaniach? Ja potrzebuję właśnie miksu zwykłych to-do i takich powtarzających się tak, żeby spojrzeć sobie rano i zobaczyć co mam do zrobienia.
@nick230: W reminders też tak jest. Ale jak mam taska "połknąć witaminy" i go będę olewał przez 5 dni to chcę mieć historię ile dni nie jadłem witamin. A we wszystkich appkach task overdue się zatrzymuje na dniu kiedy go nie zrobiłeś.

@L3gion Robiłem do tego podejścia nawet :D Ale zawsze brakowało czasu, żeby dokończyć i zawsze kończyłem na Remindersach jako narzędziu GTD i notatniku do notowania habitsów.
@nick230: testuję na razie Lunatask i ma chyba wszystko czego potrzebuję + bardzo fajnego autora, który udziela się na reddicie i konsultuje rozwój appki ze społecznością. Minus na razie taki, że wersja na iOS na razie w fazie beta testów. Kosztuje $6 na miesiąc. Trochę mnie boli cebula, no ale cóż ¯_(ツ)_/¯