Wpis z mikrobloga

@alpineking: Nie dodałem jeszcze enduro.. Nie mam wielkiej pojemności a raczej piździk :D częściej siedzimy na jakichś podjazdach aniżeli na ulicach :)

@blubi_su: Takie coś jest wygodne? Nie lepiej 2 szybki?

@Dipit: Przewożenie dwóch szybek może być kłopotliwe. Jest duża obawa że jedna może Ci pęknąć w transporcie. Jazda w słoneczny dzień z przyciemnieoną szybką to bajka, ale jak zapada noc to już słaba opcja. Dlatego na słońce wysuwana blenda, a na noc i ciemniejsze dni szyba. Do tego jeszcze dochodzi problem pinlocka i przepinania go między szybami.
@blubi_su: Nie chodzi mi o wożeniu dwóch szybek, tylko o to żeby dwie zamontować. Kiedyś w jakimś kasku to widziałem ale tutaj to raczej nie przejdzie ;s
@blubi_su: @Dipit:

I blenda ma tą ogromną zaletę, że do ~ 100km/h można jechać z samą opuszczoną blendą - idealne rozwiązanie na gorące dni w mieście - tylko koniecznie trzeba być w kominiarce dobranej pod samą krawędź oczu, aby się nie zapłakać.

oczywiście też wszystko zależy od konkretnej budowy kasku, u mnie się sprawdza - szybę zamykam tylko w trasie
@Kennedy: u mnie jazda powyżej 20 z samą blendą odpada a uchodzi ona za jedną z najdłuższych i "najbliższych" oczu (nie współpracuje z okularami w segmencie do 1200zł w integralu Shark Vision R. A szkoda, bo sama bledna paruje jak sam #!$%@? przy niskich prędkościach
@Dipit: Mam niebieskie lustro. Na tyle zajebiste, że nawet jak jest zmierzch delikatny to wszystko widać bardzo dobrze. Za dnia idealna sprawa. Bardzo polecam. Jak jade gdzies dalej to przeźroczystą zabieram ze sobą w plecak. W kasku mam bardzo wygodne i szybkie mechanizmy zmiany szyby. 30 sekund i już szyba zmieniona :)
via Android
  • 0
@DeXteR25: kurcze, blenda mi nie pasi. Taka nijaka się wydaje :s a Ty z kolei mówisz że dobrze się jeździ z kolorową wiec chyba taką wezmę :D
@Dipit: Ja mam Scorpiona EXO 500 i niebieskie lustro oryginalne. Zrobiłem dziś właśnie parę kilometrów. Bajka jest z tą szybą. Mogę tylko polecić. Blendę tez mam ale bardzo #!$%@?. Razi przez nią i tak słońce.