Wpis z mikrobloga

Tzw. "long shot", ale ktoś orientuje się może ile teraz płaci się za podbijanie fundamentów (materiał plus robocizna)?

Normalnie bym poszukał po wykonawcach, ale trochę mi się spieszy, a ekipa, która ma to robić (a potem też resztę budowlanki) jest z sprawdzona i z polecenia, więc jeśli nie przesadzą z ceną, to jestem skłonny trochę przepłacić, ale chciałbym mieć porównanie, żeby nie zostać kompletnie wydymanym.

#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 5
  • 0
@dyzenteria: Wiesz, ten wykonawca mi orientacyjnie dał widełki na podstawie policzonych pi razy oko m3 do podbicia, więc zakładam że jednak da się to zrobić, o ile ktoś nie potrzebuje wyceny / oferty, a jedynie orientacyjny koszt (tak jak ja teraz).

Liczyłem, że może ktoś coś podobnego robił u siebie i potrafi powiedzieć ile mniej więcej mu wyszło na m3. No ale wiadomo, nie jest to aż tak popularna robota jak
@Regis86: A co rozumiesz przez "coś podobnego"? Jaki masz fundament? Jaki jest jego stan techniczny? W jakim sąsiedztwie jest posadowiony? Wymaga przewiązek, stemplowania, zastrzałów? Jaka jest geologia? Jaka głębokość podbicia? Z jakich materiałów (stopień zbrojenia, klasa betonu)? Jeżeli beton towarowy, to ile odcinków będą mogli podbić w jednym rzucie i kto będzie płacił za każdy "pusty" m3 w betonowozie? W mojej szklanej kuli widzę minimum 1500 zł netto/mb.
  • 0
@dyzenteria: OK, rozumiem już o co Ci chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fakt, że gość wie jaki to dom (typ budownictwa, rocznik) oraz zna okolicę (geologia), pewnie dał mu "gratis" większość tych odpowiedzi albo pozwolił przynajmniej przyjąć jakieś sensowne założenia. Dzięki.
  • 1
Jakby ktoś tu kiedyś trafił i był ciekaw: 3.8 tys. PLN netto za metr sześcienny z materiałem, a ręczne kopanie wykopu to 550 PLN netto za metr sześcienny (wykopu, rzecz jasna, nie fundamentu - tego będzie z 10x więcej niż fundamentu do podbicia!).