Wpis z mikrobloga

@Kyuz6: Jeśli chcesz jeździć na rowerze żaden zegarek nie da Ci tego co uchwyt na telefon. Wygoda, czytelność, widoczność, jasność i jak będziesz długo jechał po wybojach albo piachu nie ma nic bardziej irytującego jak zatrzymywać się, żeby sprawdzić gdzie jechać.

Na telefon Komoot, nie wiem czy na apple watch mają.
  • Odpowiedz
@fiszu666: trochę testowałem korzystanie z nawigacji na Apple watchach do 8-ki włącznie, garmin fenix 6, na rowerze to był dramat. OP nie napisał jaki rower i jakie trasy, jak rowerem jest szosa albo triathlonowy gdzie głównie/tylko jedziesz prostą, gładką drogą to luz, ale jeśli mtb po lasach (skoro trasy rowerowe to tak zakładam) to jest kur… dramat.

Bateria nie była tematem. Choć bardziej wyczerpujesz temat dając konkretne rozwiązanie o które OP
  • Odpowiedz
@Kyuz6: @fiszu666 korzystam z WorkOutDoors co drugi dzień w tygodniu i jest warta tych pieniędzy. Jak kupowałem to się zdziwiłem, że tak mało chcą za nią.
Jasne, że w czasie jazdy sobie nie poklikasz ustawień tak, jakbyś to zrobił w telefonie w uchwycie, ale i tak jest nieźle. Na plus bardzo czytelna mapa, którą wygodnie się przewija, oddala i przybliża.
  • Odpowiedz
@Eshirael chodziło mi o to że jak trafisz na ujebowo co miało być „ścieżką” to i tak musisz się zatrzymać i wyciągąć telefon i kombinować z mapami google lub appla - bo garmin korzysta z tych samych map (jak dobrze kojarze), ta apka o której wspomniałem imho daje super rade bo masz aod trasy + prompty haptyczne i dzwiękowe + wykorzystuje api apple watcha do rejestrowania treningu. Gdy sie ma zegarek szkoda
  • Odpowiedz
@Kyuz6 z tego co patrzyłem to chyba to narazie jest jedyna apka co ma wszystkie funkcje - warto za nią zapłacić bo de facto to pokrywa głównie abonament na mapy co dev apki musi zapłacić
  • Odpowiedz
@Kyuz6: @Eshirael od września (nowy watchOS) iPhone mirroruje to co się wyświetla na watchu, czyli montujesz uchwyt telefonu na kierownicy, trening na watchu i rejestracja danych, a iPhone robi za wyświetlacz
  • Odpowiedz
@kabzior: taki jest plan ale w developer beta i open beta tego nie było i nie ma. Natomiast nadal apple nie odkryło w iPhone split screena, żeby móc monitorować parametry i mieć nawigację na raz a nie sądzę, żeby ta funkcja to wprowadziła. Polecam komoot.
  • Odpowiedz