Wpis z mikrobloga

Najstarsza kobieta świata Marita Dominguez z Hiszpanii zmarła w 1924 roku mając 129 lat chociaż jej wiek był nieudokumentowany. Mieszkańcy miasta nazywali ją pieszczotliwie Abuela (babcia).
Na zdjęciu na pół roku przed śmiercią. Mimo ogromu lat niemalże do ostatnich dni samodzielnie chodziła na rynek gdzie pozdrawiała mieszkańców swojego ukochanego miasteczka.

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Pobierz czlowiekzlisciemnaglowie - Najstarsza kobieta świata Marita Dominguez z Hiszpanii zma...
źródło: temp_file3677180850880290022
  • 27
@Gaahl75: Zacząłem wypowiedź od tego, że "interesowałem się Francuzką", co już określiło płeć bohatera. Ale ja wcale nie miałem intencji napisania o najdłużej żyjącej kobiecie, tylko o najdłużej żyjącym człowieku, który akurat był płci żeńskiej. Stąd doprecyzowanie. Ten nawias nie dookreśla, że kobieta jest człowiekiem, tylko że najdłużej żyjący człowiek był kobietą.

Możesz sobie dodać w myślach do nawiasu "a zarazem najdłużej żyjącego", jeżeli chcesz.
@vytah: tak cos myslalem. Zawsze, kiedy słyszałem o tych długowiecznych, to coś się nie zgadzało w papierach. Znałem nawet takiego dziadka niby koło 90. I też się później dowiedzialem, że niby "komuchy mu odjęli hehe ale naprawdę ma te iles tam wiecej". Teraz dopiero nastały czasy, zeby sie dowiedzieć kto serio zyje tak długo jak twierdzi.