Wpis z mikrobloga

Słyszę o kredycie 2% Myślę sobie oho pora kupić swoje mieszkanko. Wchodzę na portal z ogłoszeniami i widzę szeregówka w dobrej cenie. Okazja! Promocja! Ostatnia sztuka! Bardzo dobra lokalizacja! No faktycznie trafiło się ślepej kurze ziarno. Biorę za telefon i dzwonię dopytać o co chodzi. Pani grzecznie odpowiada że absolutnie żadnych informacji nie udziela, że trzeba się spotkać w biurze. Miałem dzień wolny więc co mi tam, podjechałem. No i co my tu mamy? Faktycznie domek jest w promocji, w tej cenie, ale ulica się nie zgadza. Pani na to: a no bo ogłoszenia wystawia zewnętrzna firma. No więc gdzie ten domek? 45km od miasta XD
A co mamy w środku: poziom 1, 2 i 3 - 90m. Ale uwaga! powierzchnia dodatkowa na poddaszu to całe 20metrow! Grzecznie pytam pani to ile w końcu tych metrów? No 90 ( ͡º ͜ʖ͡º) Ma pani jakaś wizualizacje? Co widzę, poddasze może ma 20 metrów ale po podłodze. Na obrazku widzę że mieści się tylko łóżko.
W ogłoszeniu napisano, że za parę groszy można postawić ładny garaż. Pani na to: a nieeee. My stawiamy tylko domy, ale faktycznie może Pan postawić jakaś lekką wiatę. Patrzę na obrazek i się pytam gdzie? O tu z przodu. ( ͡º ͜ʖ͡º) Zasłoni się okno kuchenne i będzie piękna wiata. To co podpisujemy umowę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
A skąd niska cena? A bo nie ma nawierzchni na drodze dojazdowej i my tego robić nie będziemy.
Ale między wierszami wygadała się kobietka, że tego pałacu nikt nie chce kupić i bank nie chce przyznać środków pod kolejną inwestycję.
No a jak wyglądają formalności? Ano podpisujemy umowę przedwstępną i ma pan miesiąc na załatwienie kredytu, nooo chyba że zajmie się sprawą ekspert kredytowy dewelopera, to wtedy może potrwać to trochę dłużej.
Dziękuję Panu PIS za zniszczenie rynku do końca. Bo w tej chwili nawet apartamenty 40m kosztują 599k. Chociaż nie powiem, sam program od strony finansowej wygląda fajnie. Spłaca się kapitał a nie odsetki. Co z tego skoro za te gówno nic nie da się kupić.( ͡° ʖ̯ ͡°)
#nieruchomosci #zalesie
  • 3
@kartofel: Domy jebną jako pierwsze. Polecam zobaczyć liczbę wystawionych domów na otodom (od wielu miesięcy rośnie) - w tym wiele niedokończonych budów, które były startowane przy najwyższych możliwych kosztach materiałów i ekip budowlanych. Jedyne co ma szanse utrzymać wartość, to domy i szeregówki na obrzeżach dużych miast, z dobrym dojazdem co centrów biznesowych. Zadupia 40-50 km od miasta czeka w perspektywie 5 lat ostry zjazd.
@frnk kto normalny kupuje dom 40minut od miasta, gdzie kolejne 40minut trzeba przebijać się przez miasto? Niech to wszystko w końcu jebnie;/
Najbardziej chyba opłaca się kupić działkę i ekonomicznie stawiać chatę, ale znając życie to program 2% takiej możliwości nie dopuszcza. Pan deweloper ma mieć pełen brzuch.