Wpis z mikrobloga

@jamtojest2: chyba nie przesadzę jeśli nazwę monolog Jacka o depresji "kultowym". Sceny z Dariem w zdecydowanej większości były kozackie, tylko tak jak @Tywin_Lannister zaznaczył, te sceny, nie wiem, z wyobrażeń, snów trochę nie pasowały i rozbijały wątek główny, chociaż rozumiem zamysł producentów. Sama przemiana Kuby, jego proces "staczania się" został przedstawiony niemal perfekcyjnie. W ogóle wielu aktorów stanęło na wysokości zadania, z producentem z HBO Piorunem na czele. ;)
@Piesel-9: No zgadzam się. Nie jestem fanem tych wstawek. Z drugiej strony traktuję to jako wizję autora i widocznie dla niego to miało znaczenie. Spoko, reszta rekompensuje.

Kultowych tekstów czy scen to tam w ogóle jest przynajmniej kilka.

Teraz mają robić ekranizację innej książki Żulczyka, Wzgórza Psów. Fajna była, ale rozciągnięta i właśnie przesycona specyficznym klimatem. Ciekawy jestem, czy uda się to oddać.
@jamtojest2: o tej książki akurat nie czytałem. Ekranizację robi HBO czy ktoś inny? Czarne słońce było całkiem ciekawe, ale raczej nie sądzę żeby ktoś podjął się ekranizacji. :D
@Piesel-9: Ty razem Netflix to robi.

A książka jest dziwna. Bardzo długo się rozwija i chyba celowo zniechęca. Chce czytelnikowi maksymalnie obrzydzić środowisko małego miasteczka i jego #!$%@?ą społeczność. Jest brzydko, obskurnie, patologicznie i czasem aż boli. Ale jak akcja zaczyna ruszać, to bardzo wciąga.

Mocne, brutalne, duszne, brzydkie. Polecam xD