Wpis z mikrobloga

Witam, moi drodzy potrzebuję porady.
Planuję zakupić nowy samochód i stwierdziłem że jednak wolę kupić nowy niż używkę. Auto głownie na autostardy rocznie robie ok 90k km więc #diesel tylko wchodzi w grę. Obecnie jeżdzę Skodą Superb 2.0Tdi 190km w manualu ale wiem że czas zmienić na automat. Moją pierwszą myślą była zmiana na nową Skodę Superb ale od zawsze mi się podobało Volvo S90(w nadchodzącym tygodniu będę miał jazdę testową). Miałem kiedyś V70 i wiem ze Volva to bardzo dobre samochody. Jednak patrząc na mój budżet(400k) wiem że moge pozwolić sobie na powiedzym auta premium typu Audi a6/a7/q7 Bmw 5/x5 ale chyba jednak wolę pozostać przy wyborze między Superb vs S90. Może któryś z was posiada S/V90 lub inny model Volvo i może coś powiedzieć na temat auta. Ewenutalnie czekam na wasze propozycje. Myślałem również nad zakupem używanego auta typu Mercedes S, Audi A8, BMW 7 lub Lexusa LS ale w sumie nie muszę na siłe się pokazywać i zamiast używki wolę nowe na gwarancji.

#volvo #skoda #zakup #motoryzacja #samochody #mirekhandlarz

Które wybrać

  • Skoda Superb 2.0Tdi SCR 4x4 22.0% (18)
  • Volvo S90 B5 AWD 53.7% (44)
  • Audi A7/Q7 24.4% (20)

Oddanych głosów: 82

  • 12
  • Odpowiedz
@AlkoVelo: To jakis bait? 400k i ty masz problem z wyborem auta?

Z palce w dupie kupisz segment E z mocniejszym silnikiem. Po co w ogóle rozpatrywać skodę przy takim przebiegu?
  • Odpowiedz
@AlkoVelo: Sorry ale jak ty chcesz robić przebiegi 90k km ROCZNIE i nie kupujesz auta odpowiedniego do takiej PRACY to znaczy, że nie szanujesz swojego zdrowia.

No sorry, ale jak robisz rocznie tyle km to twoje auto to typowe narzędzie i komfort jest najważniejszy. Gdyby nie te posrane czasy to bym ci polecił bazową serię 7 ale teraz wszystko zaczyna się od 500k :/

Bierz jakieś bmw 5/a6/e-klasę w opcji business
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: Powiem Ci tak, skoda nie jest taka zła kupuję auto za gotówkę a mógłbym w leasing więc taka 7 też nie jest po za moim zasięgiem ale wydaje mi się że Volvo jest w stanie zaspokoić moją potrzebę. Miałem F01 i G11 w miedzy czasie więc doceniam bmw ale na tą chwilę jeśli szedłbym w leasing to raczej Mercedes lub Lexus. Choć ta najnowsza 7ka jest również ciekawa
  • Odpowiedz
@AlkoVelo: i brzydka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W dodatku to pierwszy rocznik wiec bedzie awaryjna.

Miedzy segment E a F nie ma juz takiej wielkiej roznicy. Spokojnie wystarczy emswgment E z akustycznymi szybami. Mozesz za pare K go jeszcze wykleić matami wyciszającymi (przy okazji zrobic audio ktore zaora te zestawy fabryczne po 40k m) i bedziesz miał super cisze
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: Lexusem LS500h 2017 jeździłem przez 2msc i powiem Ci audio w tym aucie to coś dla czego warto kupić Lexusa plus bardzo dobre wkończenie
  • Odpowiedz
@AlkoVelo: Lexusy są bardzo dobrze wykonane. Chyba bardziej komfortowe niz niemiaszki bo te są też lekko sportowo nastawione na szybka jazde na autobahnach
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: Zdecydowanie tak, każdemu polecam Lexusa w porówaniu z a8/7/S, szkoda tylko ze jest jeden silnik do wybóru 3.5V6 a nie ma v8 jak w poprzednim modelu
  • Odpowiedz