Wpis z mikrobloga

Podsumowanie BK2 na ten moment - PKO BP i Pekao zapchane pod korek. Alior ledwo dyszy, ale jakieś decyzje podobno jeszcze wydaje, bo ma najgorszą ofertę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W praktyce to tak wygląda jak popytałem po znajomych, którzy mogą być beneficjentami tego programu, że nie mają do dzisiaj odpowiedzi z żadnego banku, a składali na początku lipca. Ewentualnie było sprawdzenie w BIKu i potem słuch po wnioskach zaginął. W takim razie ktoś ściemnia o tych decyzjach kredytowych albo oddziały w Krakowie się zapchały i nie przetwarzają wniosków.

#nieruchomosci #bezpiecznykredyt #krakow #kredythipoteczny #bezpiecznykredyt2procent
  • 18
  • Odpowiedz
@majkel88: oddziały są zapchane, widać to też dobrze po tym jak ceny zaczęły szybować, jest gorzej niż moment przed wprowadzeniem programu, czasem trafi się miras co napisze, że w tydzień dostał decyzję, ale miasta już nie poda
  • Odpowiedz
@majkel88: podobno z dwa tygodnie ma taki zastój być bo między bankami i bgk wprowadzają jakieś rozwiązania systemowe, które maja ułatwić w przyszłości obsługę wniosków
  • Odpowiedz
@majkel88: Ja składałem (znaczy doradca składał) wnioski do PKO i Aliora 3 lipca i z Aliora dostałem Formularz Informacyjny jeszcze tego samego dnia a z PKO za 2 dni. Od tej pory cisza. Do Pekao składałem chyba 6-7 lipca i do dnia dzisiejszego nawet do BIKu nie zajrzeli.
  • Odpowiedz
@majkel88: Na początku lipca, czyli koczowali 03.07 przed otwarciem pod bankiem czy tak na luzie w pierwszym tygodniu? Bo jak ktoś się napalił i złożył wniosek od razu jak tylko się dało to może mieć decyzję, a jak 1-2 dni później to będzie czekał.
  • Odpowiedz
@majkel88: u mnie status taki, ze alior wrocil z pozytywna weryfikacja tego pierwszego wniosku i zlozylem juz ten wlasciwy. PKO BP sprawdzalo mnie w piatek w BIK + zadzwonil analityk czepiajac sie mojego kosztorysu na wykonczenie uznajac, ze sporo dalem na podlogi (jakies 15k) i czy poprawiamy czy ma tak to procesowac xd PKO SA cisza.
  • Odpowiedz
Składaliśmy z Żoną wniosek o BK2% do PKO, Pekao, Alior 05.07.
Najbardziej korzystna dla nas była oferta z Pekao, jesteśmy już po oględzinach nieruchomości przez bank i mam info od doradcy że na dniach ma być decyzja finalna.
PKO i Alior cały czas procedują nasze wnioski.
  • Odpowiedz
@majkel88 ja skladalem wnioski 4 lipca, alior decyzja pozytywna po 8 dniach, Pekao w piatek 21.07 pozytywna decyzja. Z PKO byl rzeczoznawca na ogledzinach 13.07, brak info co dalej. W tym tygodniu podpisujemy umowe z Pekao.
  • Odpowiedz
@Elroyy_Jetson: 42m2, mialem wycene od doradcy kredytowego, bo mowila, ze to taki standard, szczegolnie, ze ja tylko 50k na to biore, wiec mala kwota jak na tyle metrow. Generalnie sa niby jakies dwie pozycje w kosztorysie dotyczace podlog, w jednej mialem 9k a w drugiej 6k. Szczerze to nawet nie wiem, bo nie wczytywalem sie w ten kosztorys. I tak doradca mi powiedziala, ze na co pozniej pojdzie to jeden pies,
  • Odpowiedz
Ja składałem (znaczy doradca składał) wnioski do PKO i Aliora 3 lipca i z Aliora dostałem Formularz Informacyjny jeszcze tego samego dnia a z PKO za 2 dni. Od tej pory cisza. Do Pekao składałem chyba 6-7 lipca i do dnia dzisiejszego nawet do BIKu nie zajrzeli.


@GOHAN: To jest właśnie problem składnia przez pośredników. Tak jak czytam na fejsie w grupie kredytowej to ludzie co korzystają z usług doradcy kredytowego
  • Odpowiedz
@DrKittens: Nie wydaje mi się żeby to był problem składania wniosków przez pośrednika. To wszystko zależy raczej od miejscowości, placówki itd. Jak napisałem, z 2 banków dostałem w przeciągu 2 dni FI. Może po prostu pośrednicy zrzucają te wnioski do jednego wora i potem ktoś je wprowadza a te przekazane osobiście w placówkach to każdy mosiek z placówki sam wprowadza i idzie to szybciej.
  • Odpowiedz
@GOHAN: No właśnie, a tak to siedzisz z babką z banku i ona przy Tobie to wypełnia, więc FI to dostałem od ręki ;d I tego samego dnia złożyliśmy wniosek. Trochę to trwa, więc jak taki doradca przychodzi z kupą wniosków to pewnie może zająć czasu
  • Odpowiedz
@DrKittens: Ja tam mam jeszcze czas niby do polowy października na przypale :) Jak mi łaskawie nie przesuną harmonogramu wpłat ;) Więc wcale mi się nie śpieszy a wręcz wolałbym wziąć ten kredyt w Mbanku a to dopiero we wrzesniu :/
  • Odpowiedz
@GOHAN: No rozumiem, a mi właśnie zależało na czasie. Bo jak Pekao BIK-u Ci nie sprawdziło to oznacza, że nie ma decyzji wstępnej, a jeszcze później rzeczoznawca. To bardzo wolno i chciałem tego uniknąć ;)
  • Odpowiedz
Razem z siostrą składaliśmy przez pośrednika wniosek do Aliora (Kraków). Ja jestem na B2B, a siostra na UoPie. 4 lipca dostaliśmy razem powiadomienie z BIKu (mamy wykupione alerty). U mnie od tego momentu cisza, a siostra po 2 tyg dostała kolejny alert BIK i smsa z Aliora, że jej wniosek został przyjęty, jest rozpatrywany i decyzję otrzyma w ciągu kolejnych 3 tygodni.

Wiecie może czy wnioski w przypadku B2B spadają na jakąś
  • Odpowiedz
@majkel88: Moi klienci już maja pierwsze decyzje ostateczne z PKO BP i Pekao SA. W przyszłym tygodniu będzie podpisywanych kilka umów. Co ciekawe nie wszystkie wnioski są z pierwszych dni lipca.
  • Odpowiedz