Wpis z mikrobloga

521 784 + 138 + 30 = 521 952

Etap 1 Zgorzelec Gubin

Początek wycieczki w tym roku to Zgorzelec z dwóch powodów - łatwo tam się dostać ciapongiem i ma dość dobrą bazę noclegową.

Do Zgorzelca dojechałem dzień wcześniej niż planowałem wyruszyć więc mogłem się poobijać w mieście przez kilka godzin. Miasto samo w sobie jest strasznie przygnębiające (przynajmniej w jego południowej części gdzie spałem) - masa fajnych budynków które aż krzyczą o remont i katastrofalne drogi.

W przeciwieństwie do poprzedniej wycieczki zdecydowałem się tym razem wyjeżdżać wcześnie. Ewakuacja z hotelu o 6, szybkie zajechanie do kantoru żeby mieć kilka euro w kieszeni i w drogę do zachodnich sąsiadów. Praktycznie od razu po przekroczeniu Nysy czułem że jestem w innym miejscu. Nie wiem na ile sam chciałem żeby to była prawda a na ile tak było rzeczywiście no ale uczucie fajne. Z jednej strony przejechałem tylko jeden most a z drugiej jednak świat wokół mnie się mocno zmienił.

Trasa też zaskoczyła mnie pozytywnie. Cały dzień po asfaltach z czego tylko kawałek za Gorlitz na otwartych drogach - reszta to trasy typowo rowerowe. Spodziewałem się masy turystów na tych drogach ale nie było ich dużo, po 10 mijałem mniej więcej 2 osoby na 10 minut. Dopiero około 11 udało się też ściągnąć rękawki bo w końcu słońce zdecydowało się trochę poświęcić więc można było przyjemniej jechać.

Ta część trasy D12 jest zdecydowanie warta polecenia - jest płasko ale raz na jakiś czas trzeba podjechać kilkanaście metrów w górę (dla urozmaicenia). Trasa nie biegnie cały czas przy rzece ale też zapuszcza się w urokliwe miasteczka i wsie co pozwala spojrzeć na chwilę w codzienne życie mieszkańców tych okolic.

Oczywiście nie było do końca tak pięknie bo tradycyjnie jak to na wycieczkach złapałem kapcia. Zrobiłem w tym roku ponad 6k km i to dopiero drugi ale musiał się zdarzyć pierwszego dnia. Ale to nie był największy problem, tym są moje opony Tufo które bez mydła nie układają się dobrze na obręczy więc przez pozostałą część trasy jadę z nierówną oponą :D

Dość wcześnie skończyłem jazdę tego dnia bo gdzieś około 15 - dalej nie za bardzo było jak jechać bo możliwości noclegowe były problematyczne ale o tym w kolejnym odcinku.

#rowerowyrownik #rowerowetrojmiasto #rower

Skrypt | Statystyki
Cypherspeed - 521 784 + 138 + 30 = 521 952

Etap 1 Zgorzelec Gubin

Początek wyciec...

źródło: j2zzftTzY7WcwU6d7xUHQIn9pMnR4Y2GRBEoPjJHEQY-2048x1536

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz