Wpis z mikrobloga

@Kagernak: jak masz czas,to po prostu odwiedź oba te miejsca. Ja mogę się wypowiedzieć tylko o Lublinie, jakbym miała zgadywać,to jest to spokojniejsze miasto niż Gdynia, w lecie też mamy turystów,ale wyjeżdżają studenci, więc moim zdaniem to tak nie przygniata. Porównaj też ceny wynajmu mieszkania i będziesz wiedział, gdzie będzie spokojniej z kasą. No i jako wielbicielka bardziej polskich gór niż polskiego morza, Lublin jest lepiej położony pod tym względem ;)
@Kagernak: Potrzebne informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za mało szczegółów co sobie cenisz i na czym ci zależy. Koszty wynajmu w Gdyni prawdopodobnie będą wyższe, szczególnie w sensownie skomunikowanych lokalizacjach (wzdłuż SKM). Nie wiem gdzie jest siedziba twojej firmy, ale zakładając że w centrum to najlepiej szukać lokum wzdłuż osi SKM (nawet w Rumii czy Redzie lub Gdańsku) lub PKM. Sama Gdynia to raczej miasto emerytów, niewiele
@Kagernak: ja też, bywałem w delegacjach po kilka dni w obu miejscach, zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu Lublin, mimo że lubię morze. Dla mnie wybór jest oczywisty.
Jak masz kaske, jedź sobie niezobowiązująco na kilka dni, wynajmij mieszkanie na airbnb, pozyj chwile czy popracuj zdalnie. Po tygodniu wyczujesz "klimat" danego miejsca, będzie ci prościej niż ustawiać całe życie pod dane miejsce które może okazać się nietrafione. Najgorszy dojazd, to dwa
@Kagernak: bierz Gdynię i się nie zastanawiaj. Ludzie nad morzem są zawsze szczęśliwsi, do tego masz wiele naturalnych atrakcji, bliżej na zachód, lepsze skomunikowanie, dużą aglomerację itd.

A nie jakieś wschodnie zadupie pod granicą, gdzie nic poza rezunami i KULem nie ma i w razie jakiegokolwiek konfliktu zamienia się w gruzowisko xD
@Kagernak: co jak co ale masz stare miasto aka lublin i młode modernistyczne gdynia. To zależy co oczekujesz, bo gdynia to plaża, dostęp do morza. Mieszkasz w trójmieście i zawsze może sobie pojechać do gdańska do pubów lub coś pozwiedzać. W lublinie byłem 2 razy i dla mnie takie se miasto. Na pewno nie chciałbym tam zamieszkać na dłużej niż pół roku.
@Kagernak: jako mieszkaniec powiem tak, jeśli szukasz domu spokojnej starości to Lublin będzie ok. Nic się tutaj nie dzieje zbytnio, w okolicy atrakcje obskoczysz w miesiąc.
Podniecanie się starym miastem jest dla mnie xD #!$%@? bo przeciętnie bywam tam raz na pół roku i tyle. Jest ładne, ale nie znam nikogo kto specjalnie jeździ do centrum żeby tam pobyć, z resztą nawet nie ma gdzie bo gastro to #!$%@? z grzybnia.
@Kagernak wyprowadzilem sie z lublina do Gdyni (a w sumie do Rumi xd), koszty mieszkania podobne, studenci zawyzaja w Lublinie, w lecie Lublin robi sie pusty za to Gdynia na odwrot. Nie wiem gdzie wieksze korki, podobnie. Zycie nocne o rozrywki pewnie minimalnie lepsze w Lublinie bo Gdynia to raczej sypialnia ale masz za to sopot i Gdansk, chociaz w obydwu miastach po 18 w tygodniu zycie umiera (a w weekend po
@Kagernak: Jeśli przepadasz za morzem i chcesz mieszkać tam gdzie przeciętny Polak chce pojechać na wakacje to wybierz Gdynię. Jeśli chcesz mieszkać w ciut spokojniejszym miejscu będącym trochę takim nawet niektórzy mówią, że mniejszym Krakowem to wybierz Lublin