Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy #niemcy nadal będą najlepszym europejskim krajem do emigracji za 5-10-15 lat itd? Mam już trochę lat ale nadal ciągnie mnie na stałe do #emigracja żeby zacząć gdzieś od nowa, spóbować czegoś innego i może zostać na stałę już. Nie chciałbym się też uczyć #niemiecki na darmo.

Skąd moje obawy? Czytam tagi i wychodzi na to, że Niemcy jako kraj idą w złym kierunku (wpływy rosyjskie, chińskie, odejście od atomu, krety w rządzie, problemy z emigrantami, różne aferki). Nie znam tamtejszych realiów ale żeby się nie okazało, że za 20 lat to z Niemiec będą emigrować wszędzie indziej :P

#praca #gospodarka #europa #uniaeuropejska #ue #berlin



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy #niemcy nadal będą najlepszym europejskim...

źródło: 162803_r0_940

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Zależy jaki zawód wykonujesz. Jeśli gównorobota, to pewnie Niemcy są dobrym wyborem. W przypadku specjalisty, to obecnie chyba najlepiej zdobyć wizę i lecieć do UK. Ja chcę nabić trochę doświadczenia i emigrować do Irlandii (wierzę, że szef ogarnie mi problem z lokum, mają tam deficyt ludzi w IT). Najbliższy rok-dwa spędzę jednak w kraju potomków Husarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czytam tagi

@mirko_anonim: Wykop: rzetelne źródło informacji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Według wypopków Niemcy kończą się po raz 79 (3 razy upadały już w tym roku).
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To o co pytasz to temat na książke. To ile tych lat masz? Opieka zdrowotna w Niemczech raczej będzie na wysokim poziomie, ale nie wiem czy uda im się rozwiązać problem emerytur (starzejące się społeczeństwo). Życie za minimalna w Niemczech też do przyjemnych nie nalezy, bo to wegetacja, ale średnia krajowa to juz dobry zarobek i życie moze byc fajne pod warunkiem ze się ten kraj lubi. Ja osobiście nigdzie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim cały zachód upada według wykopu :) a niemieckiego nie uczysz się nigdy na darmo, bo to poszukiwany język też w innych krajach (np Irlandia, wyższa wypłata za samą znajomość języka, lepsza niż z francuskim np). ja wybrałam Niemcy (wcześniej mieszkałam w Irlandii), bo bardziej mi ten kraj odpowiada. to jest mocno subiektywne. zależy czy chcesz zakładać rodzinę, brać ślub, korzystać z transportu publicznego, czy wolisz miasto czy wieś, jaki klimat itp.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Ostrzegam, będzie długo.
Moja wiedza to wiedza z internetu a nie z doświadczenia, więc tak z przymróżeniem oka bierz to co piszę.

Pamiętaj że z niemieckim masz też Austrię, Szwajcarię i Luksemburg. Zaraz mi ktoś napisze że tam są dialekty i nic się nie da zrozumieć - owszem, są, ale nikt nie będzie wymagał do pracy konkretnego dialektu, szczególnie na starcie, a w życiu już potem możesz załapać powoli konkretny
  • Odpowiedz
Czytam tagi i wychodzi na to, że Niemcy jako kraj idą w złym kierunku


@mirko_anonim: generalnie to cały świat idzie w złym kierunku.

ale żeby się nie okazało, że za 20 lat to z Niemiec będą emigrować wszędzie indziej :P


@mirko_anonim: nie no, tyle to nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PiotrFr: to tak jak z ociepleniem klimatu, gdzie będą krzyczeć, że żadnego nie ma i
  • Odpowiedz
@HansLanda88: yep, zaczynając od podziału na byłe RFN/NRD, kończąc na tym że co Bundesland to można mieć inne odczucia co do życia w Niemczech i do samych Niemców, tak przynajmniej wynika z mojej wiedzy z reddita ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ksos: @interpenetrate
Ja celuję w .NET albo IT Support. Jest tam po prostu mega dużo ofert. Plus kraje anglosaskie są cute. Nie jestem ekspertem jak coś, więc lepiej sprawdźcie czy mam rację. JĘZYK ANGIELSKI jest dużym atutem.
  • Odpowiedz
@interpenetrate:
Jest bardzo ciężki, nie tylko za granicą, ale w Polsce też. Podobno nawet midy/seniorzy mają problemy ze znalezieniem roboty. Wydaje mi się jednak, że da się wbić. O Irlandii wiem tyle, że jest tam potężny niedobór ludzi w IT. Co do UK - Manchester.
  • Odpowiedz
@_gabriel: chciałem tam lecieć na creamfields, może bardziej Liverpool. Mam ang na C1. Myślisz że w sumie lepiej byłoby na miejscu jakoś poszukać?
Muszę zobaczyć tą Irlandię.
Głównie dlatego że jest recesja, jest taki problem - czy też ze względu na ai, czy jeszcze to nie jest problem?
Czyli w sumie, jest to jakiegoś rodzaju czasowy problem? Spędzić ten czas na doskonaleniu się, wytrzymać na oszczędnościach i powinno być dobrze?
Jak
  • Odpowiedz
@interpenetrate:
Ja jeszcze na ten moment nie szukam, dopiero za około rok będę lecieć do Irlandii (najprawdopodobniej). Wydaje mi się, że jest zastój przez pandemię i wojnę. Myślę, że to minie, ale nie wiem kiedy, bo zawsze byłem na bakier z ekonomią. No i nie wiadomo co się wydarzy w przyszłości, tego nie wie nikt. Ekonomie zachodnie przechodzą najgorszy okres od krachu na giełdzie w NY.

Na miejscu zawsze też można
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Podejrzewam że za 20-30 lat UE będzie rygorystycznym i ciężkim miejscem do życia aczkolwiek pamiętaj że to Niemcy mają najwięcej dogadania w tejże Unii. Co do brudasów (imigrantów) robiących burdę zauważ, że dzieje się to w dużych miastach. Nic nie szkodzi żeby wyjechać na prowincję i tam też znaleźć pracę. Co do języka to niemiecki używany jest w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i trochę w Belgii więc masz aż 4 kraje
  • Odpowiedz