Wpis z mikrobloga

Cześć!
Zastanawiam sie nad znalezieniem kogoś w rodzaju mentora dla siebie z #python - obecnie pracuje jako analityk, ale zastanawiam sie nad rozszerzeniem/zmiana umiejetności i kierunku kariery. W związku z tym mam pytania:
1. Czego można oczekiwać od takiego mentora?Zalezłoby mi na pewno na (tak w skrócie):
- sprawdczeniu mooich umiejętności
- doradztwie w kwestii rozwoju
- pomoc w nauce (na zasadzie dawania drobnych zadan testujacych/uczących pożądane umijętności)
- w wypadku zmiany ściezki - dowardzctow w tym temacie
2. Ile to kosztuje?
3. Gdzie szukać, żebuy znaleźć ;)

Ew. jesli ktoś tu tak jest, zapraszam na priv, może nawiążemy współpracę (o ile będzie mnie stać ;) )
#it #programowanie #programista15k #analizadanych
  • 8
  • Odpowiedz
@TenToTamTaki: masz chatgpt, który zrobi to za free i pewnie będzie lepszy niż 95% osób zainteresowanych, plus nauczysz się go używać, stary to już nie te czasy
  • Odpowiedz
- doradztwie w kwestii rozwoju

- w wypadku zmiany ściezki - dowardzctow w tym temacie


@vorio: Szczerze wątpię, że ChatGPT przeprowadzi dobrze przez te dwa wymagania.
  • Odpowiedz
  • 1
@vorio: troche się bawiłem GPT i powiem, że wg mnei jest on mocno przereklamowany (wersja 3.5) - nada sie na pewno do porawiania stylistyki maili i robienia jako chwtbot, ale w kazdej innej styuacji trzeba sprawdzać każdą informacje, wieć srednio uzyteczny (no i jego wiedza jest sprzed 2 lat jesli dobrze pamietam)

@kimikini kolega mentoruje w szukanym przeze mnie zakresie?
  • Odpowiedz
@vorio: @saviola7 @TenToTamTaki ChatGPT to narzedzie dla mida/seniora. Wypluje mu jakis content.
Junior by to copy-paste i zdziwko czemu sie nie kompiluje lub czemu zle dziala.
Mid/Senior popatrzy na kod i #!$%@? go do kosza, zmieni instrukcje i sprobuje ponownie lub poprawi sobie ten kod zeby dzialal, oszczedzajac sobie pisania 5-100 lini kodu)
  • Odpowiedz
masz chatgpt, który zrobi to za free i pewnie będzie lepszy niż 95% osób zainteresowanych, plus nauczysz się go używać, stary to już nie te czasy


@vorio: XD Przecież chatGPT dosłownie wypluwa skompilowaną wiedzę z neta. Jeżeli OP chce mentora, to szuka kogoś, kto posiada wiedzę na trochę innym poziomie, bo inaczej wystarczy roadmapa i podręcznik.
  • Odpowiedz