Wpis z mikrobloga

Czy ja aby dobrze widzę w formularzu informacyjnym z banku #pkobp że dodatkowe koszty #bezpiecznykredyt wyniosą circa 30 tysięcy?

Prowizja za udzielenie kredytu: 1 150 zł
Ocena wartości nieruchomości: 400 zł

Ubezpieczenie nieruchomości: 4 600 zł
Ubezpieczenie na życie: 19 133,70 zł

Ustanowienie i wpis hipoteki do księgi wieczystej: 219 zł

=25 502 zł + notariusz = ok. 30 tysi

Pierwsze dwie kwoty są jednorazowe, drugie okresowe - ale nie są wliczone w kredyt?
"Koszt ubezpieczenia za pierwszy 12-miesięczny okres ubezpieczenia ponoszony jest jednorazowo, a za kolejne okresy ubezpieczenia koszty ponoszone są miesięcznie", czyli ile to wyniesie na start? Te 19k dzielone na 300 miesięcy to 64 zł więc na początek ok. 768 zł?

Inne banki z BK2% też tyle wołają? To tu trzeba chyba sobie darować jakiś większy wkład własny skoro tyle muszę beknąć ekstra

#kredythipoteczny #kredyt2procent #bk2
  • 19
@Ytaremtujest: ale dobrze rozumiem, że to jest total kwota na cały okres kredytowania? na samo uruchomienie ile trzeba dodatkowo zabulić łącznie z ubezpieczeniami i notariuszem?


@bigmouth: Ubezpieczenie na życie w PKO BP ma jednorazową składkę za pierwszych 12 miesięcy, następnie, po pierwszym roku składka jest płacona miesięcznie.
  • 0
@marcpol: no czaję, ale ta podana kwota 19 133 to jest całość do spłacenia w ciągu kredytowania, a ja bym chciał wiedzieć ile konkretnie wyniesie ta pierwsza, 12-miesięczna składka.
@marcpol 20 tysięcy ubezpieczenia za pierwszy rok? I co później tez tyle rocznie wychodzi ?

@marcpol: no czaję, ale ta podana kwota 19 133 to jest całość do spłacenia w ciągu kredytowania, a ja bym chciał wiedzieć ile konkretnie wyniesie ta pierwsza, 12-miesięczna składka.


@bigmouth: @jazdaniebieski2023: To suma za cały okres. Składka za pierwszy rok to 0,33276% kwoty kredytu, a później 0,02773% miesięcznie od kapitału do spłaty.

Można też
@bigmouth: ubezpieczenie na życie 0,3327% od kwoty kredytu za pierwsze 12 miesięcy z góry, później 0,02773% co miesiąc od salda zadłużenia. Prowizja jeśli weźmiesz ich ubezpieczenie to 0,5% od kwoty kredytu, jeśli nie to 1,7%.

PS. co tak mało tego kredytu bierzesz, 250 tys. tylko? Na biednego nie trafiło. Skąd w ogóle masz te kwoty? Gdzie jest ten formularz informacyjny?
@marcpol: Czy po cofnieciu takiego ubezpieczenia nie ma jakiś dodatkowych konsekwencji? Oprócz rzecz jasna jego utraty. Czy istnieje szansa, aby ubezpieczyć się prywatnie w PKOBP, czy trzeba skorzystać z ich oferty?
Ubezpieczenie na życie: 19 133,70 zł


@bigmouth: Zauważ, że w formularzu informacyjnym od PKO BP jest informacja przed tą kwotą: (...) (za cały okres kredytowania, przy założeniu, iż jego wysokość nie ulegnie zmianie oraz podstawa naliczania kosztu jest równa kwocie udzielonego kredytu) (...)
PKO BP robi symulacje, że w każdym miesiącu wartość kapitału do spłaty wynosi tyle co kwota kredytu. Dlatego ten koszt jest znacznie zawyżony (mniej więcej o
  • 0
@marcpol: dzięki, czyli jednak jednorazowo nie wyjdzie dużo kosztów dodatkowych

@NonServiam- No chyba wezmę jednak trochę więcej tego kredo, a formularz wygenerowała konkretnie mi i pod moje kwoty babka w banku i podesłała na mejla, żebym sobie obczaił wszystko. Mógłbym wkładu własnego rzucić ponad 100 tysi nawet, ale nie wiem czy to ma sens w tym programie
@marcpol: Czy po cofnieciu takiego ubezpieczenia nie ma jakiś dodatkowych konsekwencji? Oprócz rzecz jasna jego utraty. Czy istnieje szansa, aby ubezpieczyć się prywatnie w PKOBP, czy trzeba skorzystać z ich oferty?


@derczy: Trzeba skorzystać z ubezpieczenia z oferty banku. W aktualnej wersji umowy banku PKP BP w wariancie BK2 nie ma konsekwencji za rezygnację z tego produktu już po uruchomieniu kredytu.
  • 0
@marcpol: w przypadku braku skorzystania z produktu PKO BP i zawarcia ubezpieczenia gdzieś indziej zmienia się kwota prowizji za udzielenie kredytu: 3910 zł zamiast 1150 zł?
  • 0
@marcpol: to nie rozumiem czym innym różni się drugi formularz jaki dostałem bezpośrednio pode mnie od banku, w którym przy rubryce "3. Stopa oprocentowania kredytu hipotecznego i inne koszty" nie ma punktu o ubezpieczeniu na życie, a kwota prowizji za udzielenie kredo różni się tak jak podałem
@marcpol: to nie rozumiem czym innym różni się drugi formularz jaki dostałem bezpośrednio pode mnie od banku, w którym przy rubryce "3. Stopa oprocentowania kredytu hipotecznego i inne koszty" nie ma punktu o ubezpieczeniu na życie, a kwota prowizji za udzielenie kredo różni się tak jak podałem


@bigmouth: Za zawarcie umowy ubezpieczenia na życie z oferty banku obniżana jest prowizja. Późniejsza rezygnacja nie ma jednak skutków ubocznych poza brakiem ochrony