Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent #kredythipoteczny #pekao
Hej, dostałem ofertę w Pekao SA kredytu hipotecznego, ale karencja jest bardzo długa bo aż 17 miesięcy - do przeniesienia aktu własności. Radca kredytowy zarzekał się, że istnieje możliwość wcześniejszego wnioskowania o skrócenie karencji. Niestety nigdzie nie znalazłem takiej informacji na stronie Pekao SA. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji przy kredycie w Pekao SA i mógłby się wypowiedzieć?
  • 8
  • Odpowiedz
@grolo: z reguły bank przeprowadza inspekcje na podstawie której kwalifikuje nieruchomość do wypłaty każdej z transz, a te inspekcje przeprowadzane są zgodnie z harmonogramem płatności który znajduję się w umowie deweloperskiej. Transz nie przyśpieszysz natomiast w momencie gdy kredyt zostanie wypłacony a własność nieruchomości przepisana na Ciebie (potem na bank) będziesz mógł złożyć wniosek o skrócenie karencji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rogaldinio: Tak jak napisałem wyżej, przeniesienie własności jest za 17 miesięcy i w tym momencie ustaje karencja, więc to co napisałeś nic nie zmienia w moim przypadku. Jeśli dobrze rozumiem @marcpol to w moim przypadku najlepszą opcją będzie skrócenie karencji po wypłacie całego kredytu i nie czekanie do aktu przeniesienia własności...
  • Odpowiedz
@marcpol @grolo Czy wystąpienie tej karencji na początku skraca 10letni czas dopłat? Podczas karencji jak rozumiem spłaca się same odsetki, ile one wynoszą cirkla bez dopłaty, od kwoty 500k ( ͡º ͜ʖ͡º)?
  • Odpowiedz
@marcpol @grolo Czy wystąpienie tej karencji na początku skraca 10letni czas dopłat? Podczas karencji jak rozumiem spłaca się same odsetki, ile one wynoszą cirkla bez dopłaty, od kwoty 500k ( ͡º ͜ʖ͡º)?


@andy88: Nie, karencja nie skraca okresu dopłat. Odsetki w przypadku kwoty 500 000 zł przy oprocentowaniu 7,14% to 2975 zł. W przypadku kredytu wypłacanego w transzach odsetki będą jednak naliczane od sumy aktualnie wypłaconych
  • Odpowiedz
@marcpol: A ja się podepnę bo mam podobną sytuację. Czy jest opcja, że Pekao się nie zgodzi na skrócenie karencji po pełnej wypłacie? Zakładam, że jakaś jest ale czy duża czy raczej mała szansa?
  • Odpowiedz
@marcpol: A ja się podepnę bo mam podobną sytuację. Czy jest opcja, że Pekao się nie zgodzi na skrócenie karencji po pełnej wypłacie? Zakładam, że jakaś jest ale czy duża czy raczej mała szansa?


@amaizd: Nigdy nie spotkałem się z takim problemem w tym banku. Po wypłacie całego kredytu istnieje możliwość podpisania aneksu i rezygnacji z karencji.
  • Odpowiedz