Wpis z mikrobloga

siema mam 20 lat pracuje od lipca dopiero ale wcześniej pracowałem w Niemczech w firmie wujka "na czarno" i udało mi się zebrać +-100k przez parę wakacji. Chcę za 80k kupić krypto i teraz pytanie bo oczywiście chce to sobie wpłacić na konto i zgłosić w przyszłym roku do #urzadskarbowy koszty żeby móc sobie odliczyć to z przychodu.
Pytanie czy urząd skarbowy albo bank przysra się do takich kwot? jeżeli tak to co mam mówić skoro nie chce wkopać wujka i nie chce mieć kłopotów.
#fiskus #kryptowaluty #bitcoin #binance #kiciochpyta

oczywiście to tylko przykładowa sytuacja która nie miała miejsca w rzeczywistości*
  • 13
@MrPerfetc na pewno jest to jakiś przydatny asset.

Samo pójście do US I powiedzenie #!$%@? się już od dawna to za mało i skarbówka domaga się dowod tego #!$%@? się- najłatwiej to zrobić właśnie takim kontem na roksie.

pewnie jest to trudne technicznie, bo tam trzeba opłacać abonament żeby ogłoszenie było aktywne i ogłoszenie to jest podpięte pod konkretny numer telefonu, ale zapewne śmiałkowie jacyś są.
80k u 20 latka bez wykazanej roboty to nie aż taka mała kwota. przejdzie albo nie, tak szczerze.

urząd skarbowy albo bank przysra się do takich kwot? jeżeli tak to co mam mówić skoro nie chce wkopać wujka i nie chce mieć kłopotów.


@SzybkiBill250: jeśli faktycznie nie masz jak wykazać tych dochodów, a masz normalnych rodziców, to zrób to na ich konto, albo
ewentualnie niech przekażą Ci taką kwotę w darowiźnie
@SzybkiBill250: tak naprawdę jeśli nie dostaniesz #!$%@? od somsiada że bujasz się droższą fura niż jego i nie widział żebyś wstawał rano do pracy, a kawę zamiast w domu piłeś na mieście, to raczej urzad skarbowy tego nie sprawdzi