Wpis z mikrobloga

Popieram Mentzena w kwestii zakazu rozwodów, i w sumie zupełnie nie rozumiem przeciwników tego rozwiązania. Mentzen stwierdził, że chciałby mieć możliwość (a więc dodatkową opcję) wzięcia ślubu, w którym do rozwodu potrzebna jest decyzja biskupa. Oznacza to, że musi wystąpić przesłanka akceptowana religijnie do zerwania związku małżeńskiego, by na gruncie małżeństwa świeckiego także go zerwać. Przecież to ma same plusy. Ludzie są przed sobą uczciwi na ślubnym kobiercu, ślub i małżeństwo z powrotem cokolwiek znaczy. Znów jest to poważna, a nie tymczasowa (połowa par się rozwodzi) decyzja.

Mamy wtedy dwie opcje:
1. Bierzesz ślub, aby wyglądać ładnie na weselu / pochwalić się koleżankom / rodzice Cię namówili / już wypada / chcesz zrobić dzieciaka i za 5 lat się dobrze rozwieść - to bierz sobie opcje dotychczasową i żyj w swoim dwulicowym świecie.
2. Cokolwiek dla Ciebie znaczy przysięga małżeńska pt. "na dobre i na złe", "w zdrowiu i w chorobie" - super. Możesz teraz mieć pewność, że dla Twojego partnera również. Bo jak Ci się znudzi, to wciąż będziecie stanowić małżeństwo.

Gdzie wady?

Wprowadzenie możliwości, zwiększenie możliwości wyboru. W tym momencie na przykład ja chciałbym zawrzeć z moją żoną ślub, który jest nierozerwalny — tak, jak moje małżeństwo kościelne jest z nią nierozerwalne. Nie mam takiej możliwości. Ślub kościelny jest ok, ale chciałbym do tego mieć cywilny, natomiast nie mogę.


#konfederacja #mentzen #bekazlewactwa #zwiazki #slub #wesele
  • 37
2. Cokolwiek dla Ciebie znaczy przysięga małżeńska pt. "na dobre i na złe", "w zdrowiu i w chorobie" - super. Możesz teraz mieć pewność, że dla Twojego partnera również. Bo jak Ci się znudzi, to wciąż będziecie stanowić małżeństwo.


@SRzeyamlon:

Ale nawet zakładając, że para jest dobrana idealnie, wyznaje takie same wartości i tak dalej to przecież wszystkiego nie jesteś w stanie przewidzieć.

Co w przypadku poważnej choroby psychicznej partnera, która
@SRzeyamlon: wolny wybór według konfederusi... wybór, który ma wymusić opcje księdza Mentzena?

- nie chcesz opcji Mentzena? Nie kochasz mnie, chcesz mieć furtkę?

W praktyce będzie, to niejako "wymuszenie" korzystania z tej opcji. Widać, to dosadnie przy okazji rozdzielności majątkowej. Zapytaj dziewczynę, czy podpisze rozdzielność przed ślubem - powodzenia. Tak samo będzie ze "starym" ślubem...
Pamiętaj, że katodzbany uważają, że nie można przed ślubem mieszkać ani uprawiać seksu. Super przepis na tymczasowe małżeństwo xD


@cwlmod: chciałbym zobaczyć statystyki ale wydaje mi się, że to tymczasowe małżeństwo wg ciebie zazwyczaj trwa dłużej (albo do śmierci), a to mieszkanie ze sobą 10 lat przed ślubem żeby się poznać kończy się stosunkowo szybko
Niby można wspierać w leczeniu i tak dalej, ale jeżeli mąż/żona rzuca w ciebie talerzami, przystawia ci nóż do gardła i oskarża cię o udział w światowym spisku to jednak lepiej byłoby mieć opcję odejścia.


@falden: podajesz przykład wymagajacy psychiatryka. Otóż tak, powinno się wspierać i odwiedzać. Jak mój ojciec mial uraz głowy i wyzywał wszystkich to matka go przez miesiac odwiedzała codzien w szpitalu aż wydobrzal. Na tym właśnie polega
- nie chcesz opcji Mentzena? Nie kochasz mnie, chcesz mieć furtkę?


@Mirastrzymajsie: no i to jest główna zaleta. Ty widzisz problem, ze kobieta ma inna wizję małżeństwa od Ciebie a ja dziękuję Panu Mentzenowi i #!$%@?. Powinno działać w obie strony.

W praktyce będzie, to niejako "wymuszenie" korzystania z tej opcji.


@Mirastrzymajsie: ale nie ma rozwodu - nie ma podziału. To nie powinno działać na korzyść mężczyzn?
Pamiętaj, że katodzbany uważają, że nie można przed ślubem mieszkać ani uprawiać seksu. Super przepis na tymczasowe małżeństwo xD


@cwlmod: w propozycji ustawy nie ma niczego o seksie bez ślubu wiec nie związane z tematem. Mama z papieżem tez dorzucisz jako argument?
chciałbym zobaczyć statystyki ale wydaje mi się, że to tymczasowe małżeństwo wg ciebie zazwyczaj trwa dłużej (albo do śmierci), a to mieszkanie ze sobą 10 lat przed ślubem żeby się poznać kończy się stosunkowo szybko


@93michu93: statystycznie jest jak piszesz. Ludzie często też gdy są ze sobą dlugo i uprawiaja seks z antykoncepcja to po jakimś czasie maja siebie dość bo biologia krzyczy ze dziecka z tego nie będzie wiec należy
w propozycji ustawy nie ma niczego o seksie bez ślubu wiec nie związane z tematem. Mama z papieżem tez dorzucisz jako argument?


@SRzeyamlon: Ale takie teksty to ty se możesz do swoich konfiarskich przygłupów opowiadać xD
Zazwyczaj jest dokładnie na odwrót xD


@cwlmod: no ja się nie zgadzam, wydaje mi się, że jednak nie trzeba ze sobą mieszkać przed slubem, żeby małżeństwo było udane. Ktoś wyżej napisał podobnie ale nie chce mi się szukać badań
wolny wybór według konfederusi... wybór, który ma wymusić opcje księdza Mentzena?


- nie chcesz opcji Mentzena? Nie kochasz mnie, chcesz mieć furtkę?


W praktyce będzie, to niejako "wymuszenie" korzystania z tej opcji.


@Mirastrzymajsie: kto będzie wymuszał? Kobieta na tobie wymusi? Nie będziesz miał możliwości obrony? XD
@93michu93: Przecież to nie jest żródło naukowe. W dodatku jakakolwiek inteligencja pozwoliłaby ci zrozumieć swój błąd już na bazie analizy logicznej xD

Pocieszne są katolickie przegrywy ktore ślubują sobie wierność nie wiedząc czy druga osoba w ogole do nich pasuje xD

I jeszcze ta frajerska cnotliwości xD
@93michu93: i na tym polega błąd konfederatów, że patrzą na siebie a nie ogół.

Wymusi jeden partner na drugim. Dokładnie, jak jest teraz z rozdzielnoscią gdzie niby jest wybór.

@93michu93

>wolny wybór według konfederusi... wybór, który ma wymusić opcje księdza Mentzena?


@Mirastrzymajsie: kto będzie wymuszał? Kobieta na tobie wymusi? Nie będziesz miał możliwości obrony? XD


To dlaczego "wybór" dotyczący aborcji został skasowany przez wolnościową konfederację?
Przecież to nie jest żródło naukowe.


@cwlmod: wpisz w google, jest masa badań, z których wychodzi, że mieszkanie przed ślubem nic nie daje, a może zabrać.

W dodatku jakakolwiek inteligencja pozwoliłaby ci zrozumieć swój błąd już na bazie analizy logicznej xD


@cwlmod: w sensie IQ? Zdecydowanie powyżej średniej, szansa, że masz wyższe jest bardzo mała.

Pocieszne są katolickie przegrywy ktore ślubują sobie wierność nie wiedząc czy druga osoba w ogole
i na tym polega błąd konfederatów, że patrzą na siebie a nie ogół.


@Mirastrzymajsie: nie rozumiem? Tobie chcą coś zabrać? Dostaniesz mozliwosc, z której nie będziesz musiał korzystać.

Wymusi jeden partner na drugim. Dokładnie, jak jest teraz z rozdzielnoscią gdzie niby jest wybór.


@Mirastrzymajsie: to niezły związek, dobrze rokuje na przyszłość xD

To dlaczego "wybór" dotyczący aborcji został skasowany przez wolnościową konfederację?


@Mirastrzymajsie: pewnie dlatego, że wybór jednej osoby