Wpis z mikrobloga

Juz nie mam siły. Planuje kupić samochód, ale dosłownie każdy jest odradzany xD
Kryteria mam raczej niewygórowane: kombi w automacie z dobrym stosunkiem osiągów do spalania i rozsądne w kosztach utrzymania. Budżet do ~0,001 sasina (70k). I tak według speców internetowych:
- Insignia B? Wadliwe!
- Kia Ceed? Słaba jakość wykonania (KęKę)
- Hyundai i30/40? Toż to Kia Ceed!
- Ford Focus? PowerShift, kijem nawet nie ruszaj!
- Toyota Auris? Gnije!
Niestety VAGi mi nie siadają zbytnio.

To co kurka jest warte uwagi i ma apropatę internetowych rabinów? XD
Potrzebuje wozidła z punktu a do b i na weekend/wakacje gdzies dalej. I ani nie chce ani nie mam jak dołożyć 200k do klasy premióm.

#samochody #motoryzacja #zakupauta #kupnosamochodu
  • 98
@KrolJulian ale insignie to serio nie xD. Chyba ze ewentualnie juz te od 2017 z silnikiem 170. Poprzednie sie zacieraja jak poprzednik nie dbal. Są juz nawet firmy ktore specjalizuja sie tylko w przeszczepach silnikow od Insigni
@KrolJulian: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mazda-6-mazda-skypassion-2-5-192km-faktura-vat-ID6FIXfY.html bierz 6, tylko na podnośnik i sprawdzić czy konserwa robiona 2msc temu, czy fabryczna. Jak fabryczna to kup i daj fachowcowi co tylko robi konserwy, profile zamknięte, drzwi, itp to ma wszystko być w konserwie xD mam kolegę co tylko mazdami od lat jeździ, konserwuje i nic się nie dzieje. Jak nie był element klepany/szpachlowany, malowany, to nie będzie gnił ;)

Sam mazda nie jeżdżę, ale taka 3mps to
ravau - @KrolJulian: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mazda-6-mazda-skypassion-2...

źródło: mazda6-sport-kombi-3-246-31b6c60

Pobierz
@KrolJulian: no sorry, ale albo masz kase na naprawy ciekawych aut i Cie awaryjność nie boli, albo masz vaga, zdecyduj się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ewentualnie w tym budżecie popatrz jeszcze na mercedesy, miałem a klasę i cla i pancerne to były skurczybyki
@KrolJulian: w peugeot citroen bylebyś nie brał 1,2 puretech, w oplu nie daj sie nadziać na diesla 1,6 z rozrządem od strony skrzyni, bo trzeba wyjmować cały silnik jak przychodzi czas rozrządu i troche to kosztuje
Planuje kupić samochód, ale dosłownie każdy jest odradzany xD


@KrolJulian: ja mam tak z każdą rzeczą którą chce kupić, wydawałoby sie że czytanie jak najwięcej opinii jest spoko ale to sie w pewnym czasie już mija z celem...każdemu nie dogodzisz, każdy ma swoje zdanie, swoje doświadczenia i patrzenie na różne sprawy. Bierz to co ci rozum podopowiada i to co czujesz że byś chciał, jak weźmiesz coś co ludzie mówią żeby
@KrolJulian mam od prawie 2 lat peugeota 308 sw w dieslu. Niestety manual i trochę golas bo kupowałem na cito po kradzieży poprzedniego auta, ale są fajnie wyposażone egzemplarze. Miejsca dużo, wygodnie. Spalanie średnie z 35k km mam 5,4 l.
@KrolJulian: od siebie mogę polecić Subaru - sam mam Legacy i póki co 70 tysięcy przejechane i tylko wymiany eksploatacyjne. Wyposażenie skromne w porównaniu do citroenow, czy marek premium, ale jeśli ma jeździć i być niezawodne to sprawdza się idealnie. Silnik 2.0 diesel boxer - spalanie po trasie oszczędne 5 litrów, normalnie około 6. W mieście oszczędnie jakieś 7, a normalnie około 8. Duża pojemność bagażnika, rzeczy po 2,5 metra wożę
@KrolJulian: Ja sam kupiłe Mazdę 6 z 2013 roku 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony. Mają niezniszczalne silniki benzynowe i najnowsza generacja nie koroduje już jak poprzednie. Moja po 10 latach nadal jest w dobrym stanie. Polecam Ci w tej cenie 2,5 benzyne 192km.
za 70tys mysle ze kupisz taką po 1 lifcie czyli rocznik 2015-2016.

Jakbym miał kupować auto raz jeszcze, nie zmieniłbym swojego wyboru :)
@KrolJulian: Jak Ford mieści się w budżecie to bierz. To takie pół premium, jak dla mnie najlepsza marka spośród wymienionych - ale chyba też najdroższa. Hyundai czy Kia mają tragiczną jakość wykonania, połowa plastików skrzypi od nowości, a samo wnętrze sprawia wrażenie jeżdzenia 15 letnim gruzem po detailngu. Co do opli to nie znam insignii, ale w astrze ledwo się #!$%@? mieściłem w fotelu, a to auto tej samej klasy co
@KrolJulian: chciałem sobie kupić najnowszą superb, kupiłem najstarszą z silnikiem 1.9tdi i mam #!$%@? spalanie w mieście do 7, spalanie na trasie 4-5, komfort z jazdy, skóry, klima, części tanie jak barszcz w rok zrobiłem prawie 30 tyskm a od zakupu już prawie podwoiłem przebieg

chcę sobie kupić drugą na wszelki wypadek jakby ten się #!$%@?ł i musiał być w warsztacie, albo #!$%@?ł się tak, że już nie byłby do naprawienia
@KrolJulian:
Bier pierwszego Hyundaia Ioniqa hybrydę.
W 2,5 roku zrobiłem ~160k km i dosłownie zero wydatków oprócz opon i paliwa.
Pali 4-4,5 na setkę. Nie do zajechania.
Nawet jeszcze oleju nie wymieniałem xD
@KrolJulian: mondeo vignale 2.0 tdci 180km i nie słuchaj znawców. Kupic sprawdzony, niebity egzemplarz i tyle. Wygoda, wyposażenie, względnie niska awaryjność.
Skrzynia w automacie powershift naprawdę jest świetna, zresztą to nie tylko moja opinia. Można swoje o niej poczytać w internecie. Mega kultura pracy tylko tak jak pisałem wyżej, trzeba kupić sprawdzony egzemplarz a nie rumpla o którego nikt nie dbał.
Od siebie dodam, że w swoim wymieniłem tylko olej, filtry,
Markowsky95 - @KrolJulian: mondeo vignale 2.0 tdci 180km i nie słuchaj znawców. Kupic...

źródło: 1076472016-ford-mondeo-vignale-modell-2015-NWBG

Pobierz