Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, będę niedługo pracował przez firmę outsourcingową dla innej firmy. Mój główny zakres obowiązków skupi się na operowaniu wrażliwymi danymi. Otrzymam umowę zlecenie - moją główną motywacją w tym momencie jest rozwój i dostęp do wiedzy, którą nie pozyskam z ulicy. Moje pytanie jest następujące:

Jeżeli coś uszkodzę w firmie / zepsuję bądź doprowadzę do nieumyślnej szkody, to naturalnie zostanę podciągnięty do odpowiedzialności. Czy musiałbym wtedy pokryć całą szkodę (w uop pracodawca może max trzykrotność wynagrodzenia)?

Mam obawy, że może się zdarzyć wypadek i szkody oszacują na grube wartości - niemożliwe dla mnie do spłacenia. Nigdy nie pracowałem w takim trybie stąd moje głupie pytanie przed snem.

#praca #pracbaza #korpo #outsourcing #it #prawo #studia #studbaza #studentprawa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: ()

Umowa zlecenie na takim stanowisku? I to przez zewnętrzną firmę??? Opie, wdeptujesz w wielkie, śmierdzące na kilometr g*wno. Serio, odpuść sobie.

wszystko inne niż umowa o pracę = odpowiadasz CAŁYM swoim obecnym i przyszłym majątkiem

Mało tego, jeśli mieszkasz z rodziną lub innymi osobami, to komornik nie będzie dociekał, co do kogo należy w domu. Najpierw zgodnie z prawem zabierze, a potem właściciel może dochodzić