Wpis z mikrobloga

Kurcze właśnie wymyśliłem coś takiego. Jeśli sztuczna inteligencja faktycznie za 10-20-100 lat będzie mogła przejąć władzę nad człowiekiem (są takie hipotezy) to jestem przekonany że takie sztuczne inteligencję przeszukują również wszechświat. Są nie zniszczalne i byłoby ich bardzo dużo. Myślę że bez problemu już by nas #!$%@?ły. Ale żyjemy. Więc albo mają nas w dupie albo nigdzie we wszechświecie nie powstała taka super sztuczna inteligencja która mogłaby samodzielnie żyć. Jako że życie biologiczne jest bardzo nie trwałe to myślę że większe prawdopodobieństwo byłoby spotkać sztuczna inteligencje.niz jakąś rase " ludzką". #kosmos #fizyka #nasa #ufo #astronomia
  • 9
@Megasuper: Nie jesteś w stanie przewidzieć co się wydarzy w ciągu roku, a mam wierzyć, że w ciągu powiedzmy nawet kilkudziesięciu lat AI zniszczy ludzkość? :D Przecież taka teorii można snuć nieskończone ilości. Temat jest teraz po prostu na topie i każdy to grzeje. Nigdy nie uwierzę, że AI wygra z ludzką świadomością.
@Megasuper: tylko, że sztuczna inteligencja może mieć bardziej wyrąbane na środowisko, więc nasza planeta może nie być dla niej istotna skoro mają miliardy innych niezamieszkałych planet. Może też być tak, że sztuczna inteligenja nie będzie miała motywacji do przeżycia czy podboju. Bo w sumie po co jej to. Są to cechy które uwarunkowała biologia, boimy się śmierci bo boimy się bólu, cierpienia, utraty tego co mamy, wszystko to bazuje na emocjach
@Megasuper: równie dobrze SI które zyskało samoświadomość za cel postanowiło sobie ochronę planety na której powstało, czynnikiem który dla niej był szkodliwy była rasa zamieszkująca planetę i eksploatująca jej zasoby. Po posprzątaniu cywilizacji nuke'ami osiągnęła swój cel i ma #!$%@? jaja w inne planety bo na jej macierzystej nastał ład i spokój i aktualnie dinozaury tam skubią drzewka.

Może też istnieć SI która jest w trybie berserk i tworzy replikujące się
@Megasuper: Też tak uważam, że większe prawdopodobieństwo by było spotkać kosmitów w formie, która była by trwalsza i bardziej praktyczna niż ich naturalna, ewolucyjna - pewnie w formie jakichś zaawansowanych komputerów. Ale takie komputery mogły by być elektroniczne, biologiczne, chemiczne, czy kij wie jakie.
Możemy robić różne założenia i wyobrażenia w oparciu o swoją aktualną wiedzę, ale ciężko spekulować na temat technologii, które daleko wykraczają poza nią.
Bardzo możliwe też, że
@nilmerg ale czym jest ta świadomość itp. xD co będzie miała zapisane/ jakie doświadczenia z biologicznymi formami? możliwe że nie będzie mogła zabijać/gładząc całych światów.
Tak naprawdę już może istnieć jakieś ai a nawet o tym nie wiemy bo może woli się ukrywać? xD