Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
tldr; po niecałych 2 miesiącach pracy z #!$%@?ącym team leaderem dostałem ofertę pracy z o 4k większą wypłatą.

Mirki niecałe 2 miesiące pracuje w firmie jako scala dev, gdzie mam stawkę 19 tys netto na b2b + platne urlopy. Problem mam z team leaderem, który jest dla mnie toksyczny, przez co robota mnie trochę stresuje robota i kontakt z nim.

Po prostu koleś się czepia mnie o wszystko argumentując to, że chce dla mnie dobrze i żebym był dobrym pracownikiem. Mówi, że się uczę, więc żebym zadawał pytania jak czegoś nie wiem i robię taska bo mi dłużej zejdzie, a jak go zapytam i mi coś wyjaśni to są takie momenty, że się #!$%@?, że nie rozumiem. Mają dość duże complexity w zespole i spaghetti, niektóre klasy mają ponad 1k lini kodu.
Wyjdę na 20 minut do sklepu i on zadzwoni na temsach (bez zapowiedz ofc) i nie odbiorę to potem na 1vs1, które mam 1-2x w tygodniu mi wygarnie, żebym tak nie robił i mówił jak gdzieś wychodzę (w poprzedniej firmie komunikowałem jak wychodzę na godzinę gdzieś, ale na 20 minut?). Dodatkowo, to wygarnięcie to nie jest 1-2 zdania tylko cały 15min monolog i powtarzanie frazesów typu jesteśmy rodziną i musimy się traktować odpowiednio (tak jak on chce). - to nie jest bait.

Fajne technologie mają i ten spaghetti kod to nie pisali obecni deweloperzy i poza team leadem dobrze mi się z resztą współpracuje. Ale nie czuje się komfortowo na co dzień i standupy mnie lekko stresują.

Z drugiej strony, nie miałem takiej sytuacji, bo zawsze pracowałem ze spoko ziomkami i pewnie mi też brakuje jakiejś asertywności. Tylko, że ja nie lubię takich konfrontacji bo mam wrażenie, że ten koleś ma trochę mentalność pieniacza, który argumentów nie przyjmuje. Rozmowa z kimś wyżej nie pomoże bo ten gościu pracuje już ponad 15 lat bodajże.

Przechodząc do sedna, dostałem ostatnio ofertę na 23k netto (różnica 4k), ale bez urlopów. więc tak naprawdę różnica to jakieś 2k miesięcznie i kusi mnie żeby #!$%@?ć z obecnej firmy. Obecna firma jest moją trzecią w karierze, nigdy nie miałem tak krótkiego doświadczenie w jednej firmie. Tylko też nie wiem czy w kolejnej firmie nie będzie podobnego przypadku. W dwóch poprzednich firmach było super.

Jak to jest, często występują takie "niezgrania" zespołowe i ja miałem szczęście w poprzednich pracach czy może to jest częste i trzeba być trochę mniej #!$%@?ą i sobie wyrobić charakter do konfrontacji i postawiania na swoim? :)

#programista15k #pracait #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Zmienić pracę?

  • Tak 88.3% (424)
  • Nie 11.7% (56)

Oddanych głosów: 480

  • 45
✨️ Autor wpisu (OP): @razzor91: Ale mówisz o IT branży? Bo zanim zacząłem w IT to pracowałem w fabryce jakichś słodyczy, czy nawet budowa się trafiła i tam to rozumiem, że jak gdzieś sobie poszedłem to zawsze mówiłem koledze obok, że idę.
Ale w IT pracując zdalnie trochę jednak inaczej jest i też nie chodzę co chwilę do tego sklepu xD

@mirko_anonim: Tak, mówię o IT. Sam pracuje w IT, jednak nie przy tworzeniu oprogramowania. Mam jednak sporo znajomych co pracują jako analitycy, programiści itd. i normalne jest, że nawet wychodzą na siłownie w czasie pracy, ale maja telefon przy dupie, odpowiadają na wiadomości natychmiast praktycznie - no i ogólnie są responsywni w kontakcie.

@programista15cm Tylko, że ktoś Ci za ten czas płaci i zobowiązujesz się do wykonywania obowiązków w tym czasie.
Anonim (nie OP): >Wy te prace losujecie na jakimś kole fortuny? Ja od 5 lat szukam pracy w IT, a obecnie >pracuję w zupełnie innej branży, gdzie jak jest dobry miesiąc to mam 1/5 tego, co Ty teraz.

@Madridista98: ja aktualnie mam 24k netto na B2B, od nowego roku będę miał podwyżke na 29k netto. W grudniu mija mi 9 lat jak programista. Zaczynałem od 1700 netto na umowę o
✨️ Autor wpisu (OP): @razzor91: Ok, z tym telefonem ma sens. Odniosłem się bardziej do tego:

ale jeśli opuszczasz stanowisko pracy w czasie pracy i nic nikomu o tym nie mówisz no to #!$%@? uzasadniony.

Bo mogę telefon wziąć ze sobą i odpisywać, ale jak wychodzę ze śmieciami czy do sklepu na 15 minut 2x dziennie to raczej nie widzę potrzeby informowania o tym przełożonego i nie spotkałem się nigdzie
@mirko_anonim: No o to mi właśnie chodzi. Myślę, że dostałeś od szefa opierdziel za brak kontaktu. No bo nikt normalny nie będzie robił afery, że wyszedłeś na <15 minut do sklepu / wynieść śmieci / odebrać paczkę / wysrać się czy cokolwiek innego, o ile jest z Tobą kontakt. Nawet jak ktoś dzwoni - odrzucasz i odpisujesz, że zadzwonisz za 5/10 minut i po temacie. To jest odpowiedzialne i uczciwe podejście
Anonim (nie OP): !Anonim (nie OP): >Wy te prace losujecie na jakimś kole fortuny? Ja od 5 lat szukam pracy w IT, a obecnie >pracuję w zupełnie innej branży, gdzie jak jest dobry miesiąc to mam 1/5 tego, co Ty teraz.


przebijam :D 7 lat expa, praca jako zwykły java dev senior - 36k. Crud, ale z ciekawą domeną

i nie muszę nikogo oszukiwać z OE.


on zadzwoni na temsach (bez zapowiedz ofc)


@mirko_anonim: ma święte prawo. To, że robisz zdalnie, nie oznacza, że przełożony się musi anonsować z telefonami, wbrew temu, co na Wykopie przeczytasz.

Wyjdę na 20 minut

mówił jak gdzieś wychodzę


Jak to ze stoperem w ręku było naprawdę 20 minut, a nie "20 minut" pracowników zdalnych, to mu powiedz, że tak brutalnie szczere to srałeś i czy na pewno chce, żebyś mu za