Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przez lata #depresja mocno zaniedbałem zęby. Po prostu nie chodziłem do dentysty i zrobiło mi się mnóstwo ubytków, kamień nazębny i ogólnie moje uzębienie jest w fatalnym stanie. Na pierwszy rzut oka nie - zęby z przodu (te, które widać przy mówieniu/uśmiechu) nie wyglądają źle, są nawet dość białe (choć mam wrażenie, że końcówki zębów stały się przezroczyste, jakby ubywało mi szkliwa?). Ale już na tylnej stronie zębów mam kamień, a dalsze zęby typu piątki, szóstki są w fatalnym stanie. Wiem, że mają ubytki, a niektóre się wręcz ułamały. Ostatnio przy jedzeniu odpadł mi kawałek szóstki i widać było, że w środku jest zepsuta i śmierdząca...
Jest mi strasznie wstyd, że doprowadziłem do takiego stanu. Na tyle wstyd, że nie mogę się zebrać w sobie, żeby iść do dentysty. Ale wiem, że to błędne koło i im dłużej odkładam problem, tym gorszy się staje.
Mam zatem prośbę to mirków i mirabalek z #krakow. Jeśli znacie, polećcie proszę jakiegoś wyrozumiałego stomatologa. Takiego, który zrobi swoje, ale nie będzie zbytnio po mnie jechał za to, że mam zęby w stanie, w jakim mam i sam do tego dopuściłem. Jestem typowym spierdoksem, którego stresuje kontakt z ludźmi, a co dopiero krytyka. Jak dalej nic nie zrobię ze swoimi zębami, to niedługo mi wszystkie się zepsują i wypadną, ale myśl o tym, że lekarz będzie mnie osądzał, kompletnie mnie paraliżuje.
HELP.
#stomatologia #stomatolog #dentysta #zeby #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
@mirko_anonim: nikt nie będzie ciebie osądzał. Po prostu przyjdź i powiedz że długo nie byłeś u dentysty i chcesz to ogarnąć. Lepiej późno niż wcale. Dentyści na co dzień widzą zapuszczone zęby
@mirko_anonim: Idź po prostu do dentysty a jak będzie Cię oceniał czy wku**iał swoimi komentarzami to pójdziesz do innego. Nikt nie lubi krytyki ale przejmowanie się nią i zaniedbywanie siebie przez to jest błędem. Ty płacisz i Ty wymagasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ubytki wyleczysz a powycierane zęby z przodu dentysta Ci odbuduje kompozytem i na jakiś czas z głowy. A jak będziesz zwlekał to potem to
@mirko_anonim:

1. Pewnie ścierasz sobie przednie zęby. Trzeba wyeliminować przyczynę ścierania zębów, a jeśli to stres to trzeba zrobić szynę ochronną na noc.
2. Takich przypadków jak Ty jest wiele i każdy dentysta spotyka je codziennie. Różnie w życiu bywa, depresja jest ciężką chorobą, nie masz się czego wstydzić. Poza tym dentysta jest od leczenia, a nie oceniania pacjenta.

Mam zatem prośbę to mirków i mirabalek z #krakow. Jeśli znacie,
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @SkrytyZolw MATKO BOSKO KOBIETO może pomyśl zanim dasz taką poradę bo kiedyś to się jeszcze magikiem skończy.
OP ma z opisu całkiem solidną depresję a Ty mu polecasz dr Krupińskiego który tani nie jest a tu do robienia będzie większość zębów o ile nie wszystkie. Myślisz że człowiek z takimi problemami ma tyle kasy odłożonej albo zarabia (o ile w ogóle zarabia) tak dobrze żeby sobie na to
@mirko_anonim: jaką poradę...? XD Tam nie ma porad tylko odpowiedzi na pytania i polecenie dobrego specjalisty. Weź mi przekopiuj fragment, do którego się odnosisz.

OP ma z opisu całkiem solidną depresję a Ty mu polecasz dr Krupińskiego który tani nie jest a tu do robienia będzie większość zębów o ile nie wszystkie.


Yyyyy... a skąd ty wiesz jaki jest jego stan majątkowy to raz, a dwa ty się serio czepiasz, że
@mirko_anonim: nie wiem ja sie balem isc bo mi sie mocno zaczely krzywic tyle zeby ale jak mi wypadla plomba to nie bylo wyjscia, dostalem plan leczenia, wykonalem go ba na kolejnej wizycie u ortodonty juz mi nawet aparat zaloza. Zero ocenianiania a leczylo mnie lacznie 3 lekarzy, stomatolog, chirurg i ortodonta obecnie, takze mysle ze czasy gdzie lakrz ocenia pacjenta to chyba tylko na nfz xd
@mirko_anonim: A powiem wiecej po pierwszych wizytach gdzie bylem dosc monco zestresowany to dentystka okazywala bardziej wsparcie i zadowolenie ze podjalem leczenie niz jakas krytyka czy ocenianie
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Generalnie żaden dentysta nie będzie Cię oceniać a przynajmniej nic nie powie głośno bo będziesz dla nich żyła złota więc będą mili abyś nadal przychodził.
Dobrze radzę zorientować się w cenach bo jak od lat nie byłeś to pewnie pojęcia nie masz a w samych trzech ostatnich latach ceny ostro wzrosły.
Druga sprawa to ciężko będziesz miał znaleźć dentystę który podejmie do sprawy uczciwie a nie stwierdzi że
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > Od siebie mogę polecić dr Marcina Krupińskiego, jeden z najlepszych w kraju i na pewno bardzo empatyczny.

@SkrytyZolw: Aż spojrzałem i widzę że ładny stomatolog celebryta, taki modny w obecnych czasach. Na zdjęciach jak model a Photoshop aż się wylewa, milion szkoleń i certyfikatów zaliczony.
W praktyce różnica między tanimi stomatologami a nim jest taka sama jak między fryzjerem i barberem oraz burgerem z budy u
a zęby nie są najważniejszym i jedynym problemem zdrowotnym u człowieka


@mirko_anonim: zdziwiłbyś się jak ważnym problemem stają się zaniedbane zęby

Zawsze wychodzi na to samo ale w drugim przypadku solidnie się przepłaci.


@mirko_anonim: no i mamy najgłupszą poradę w wątku. niech OP idzie do najtańszego bo najtańszy dentysta to ta sama jakość co najdroższy XD a potem zdziwienie, że wypełnienie wypadło, albo jest próchnica wtórna pod wypełnieniem, koszty przy
@mirko_anonim:

ładny stomatolog celebryta


Celebryta? XDD Znasz definicję tego słowa?

milion szkoleń i certyfikatów zaliczony.


A to #!$%@? przebrzydły. Powinien siedzieć na dupie, nie rozwijać się i leczyć zgodnie ze sztuką lekarską z 1990 roku. A już na pewno nie powinien mówić o tym, że się rozwija!

Zawsze wychodzi na to samo ale w drugim przypadku solidnie się przepłaci.


Widać, że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. W Polsce jest