Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, planuje zakupić swój pierwszy gravel z przeznaczeniem do rekreacyjnej jazdy (głównie asfalt) + planuje go używać pod trening na triathlon. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chcę przeznaczać dużego budżetu, bo i tak przesiadka ze starego 15 letniego roweru to i tak będzie jak przejście z malucha na ferrari.

Mam dwie opcje:
- Esker 2.0 MS
- Romet Boreas Lite 1

Najważniejsza różnica to bardziej agresywna pozycja w romecie Boreas i brak drugiej kasety w eskerze.
Który gravel będzie "szybszy"? Czy to będzie duża różnica w kontekście wygodnej jazdy na Eskerze?

Dzisiaj jadę przymierzyć rometa czy w ogóle się na tym odnajdę. Dodam, że nigdy nie jeździłem na żadnym gravelu/szosówce.
Z góry dziękuję za rady.

#kiciochpyta #rower #gravel #gravelove #pytanie
  • 8
@Beik: daj znać jak coś wybierzesz. ja ostatnio byłem przed podobnym dylematem i uznałem, że esker z bardziej wyprostowaną pozycją mi będzie lepiej pasował. boreas jest bardziej sportowy, niż tribany (jesli idzie o pozycje).
@Beik Jeśli chodzi o Eskera to można rozważyć zwykłego 2.0 wtedy jest na pełnej sorze i masz 2x9 więc osprzęt typowo szosowy.
( 2.0 MS ma słabe opony na start oraz problemy ze strzelającymi piastami chyba że to będzie już nowy na piastach shimano warto to sprawdzić przed zakupem)