Wpis z mikrobloga

Ej, Wykopki, to jak to jest, #!$%@? @orlen_lite za to, że podnoszą marżę i paliwo jest drogie, czy za to, że przed wyborami schodzą z marży i może zabraknąć paliwa? Pomóżcie mi, bo ja już się gubię.

#gielda #orlen #motoryzacja

https://www.money.pl/gospodarka/orlen-przekroczyl-granice-janusz-steinhoff-polacy-zaplaca-wysoka-cene-6936199795862112a.html
macan - Ej, Wykopki, to jak to jest, #!$%@? @orlen_lite za to, że podnoszą marżę i pa...

źródło: IMG_20230831_064019

Pobierz
  • 39
@macan: chodzi o to że dowolnie manipulują cenami ważnego dla nas produktu jakim jest paliwo. Taka sytuacja jest niedopuszczalna na wolnym rynku i chodzi o pokazanie tego więc mówią o tym po prostu. I dobrze że mówią bo sytuacja kiedy tak ogromny koncern manipuluje cenami w całym państwie pod dyktando polityka jest po prostu niedorzeczne i niedopuszczalne i nie ma znaczenia czy obniżają czy podwyższają. Z resztą jak obniżają to znaczy
@zeszyt-w-kratke: szkoda czasu na tłumaczenie wyborcom pis/konfy działania świata i czym jest rigcz. Bo to półdebile, ludzie z iq max 80. I tak nie zrozumieją. Instynkt plemienny każe im trzymać z podobnymi sobie debilami, czyli pisem i #!$%@? konkurencję bezrefleksyjnie. Trzeba poczekać aż się zapiją na śmierć harnasiami lub lewą wodka na chacie. Lub w lepszych czasach wprowadzić cenzus wyborczy skorelowany z wykształceniem lub przydatności społeczna. Na chwilę obecną sugeruje olewać
@macan: chodzi o to, że okrada nas przez 46 miesięcy kadencji a na 2 miesiące przed jej końcem niby robi promkę (niby, bo skoro cena jest dumpingowa, to wiadomo, że to sztuczne działanie), tylko po to, żeby (nawet za cenę ryzyka braku paliw jak na Węgrzech) znaleźli się idioci, którzy pozwolą im okradać Polaków przez kolejne 4 lata. I jak widać znaleźliście się.
@macan No właśnie błąd ze nie podwyższają, w hurtowni zakup ON jest droższy niż Orlen sprzedaje w detalu. Zobaczycie po wyborach jak ceny #!$%@? w kosmos!
  • 0
@zeszyt-w-kratke: dobra, ale to nie tłumaczy tezy artykułu (czytałeś go?), artykuł mówi, że zabraknie paliwa w Polsce, bo jest za tanie.

@kajak98 Co do monopolu - nikt shelowi nie broni sprowadzać do Polski paliwa ze swoich rafinerii. Nie robią tego, bo widocznie to z rafinerii Orlenu jest tańsze.
  • 0
@Gluptaki: nie no, wiadomo, wcale się z tym nie kłócę, chodzi mi tylko argumenty. Argumentem w artykule WP było to, że zabraknie paliwa, bo Orlen schodzi z marży
dobra, ale to nie tłumaczy tezy artykułu (czytałeś go?), artykuł mówi, że zabraknie paliwa w Polsce, bo jest za tanie.


@macan: no jeśli ma zabraknąć paliwa to tym bardziej źle więc nie wiem za bardzo co mam ci tłumaczyć? Nie dość że manipulują cenami to jeszcze poprzez manipulacje cenową istnieje zagrożenie braku paliwa a to by była totalna katastrofa, bo jeśli paliwo jest drogie, ale da się je kupić to jeszcze
  • 0
@zeszyt-w-kratke: ej, bo widzę, że mocno w politykę idziesz, to zadam Ci takie pytanie: jak Tusk zgodnie z obietnicą zrobi po wyborach paliwo po 5zl, to już nie będzie za tanie?

Jeśli jest drogo - narzekamy, jak jest tanio - narzekamy. To kiedy będzie dobrze? Co Ty byś zrobił? Podnosił ceny?
  • 0
@KakaowyTaboret: no dobra, rozumiem, że jest sterowanie marzą (odbije się to na wynikach za III i IV kwartał, ale dla przeciętnego zjadacza chleba to chyba dobra wiadomość, a nie zła, prawda?