Wpis z mikrobloga

Chłopu jutro wchodzi oprocentowanie inflacyjne na pierwszej paczce obligacji na ponad 12%
Z tej okazji chłop rano założy garnitur i uroczyście zaloguje się na konto PKO Obligacje.
Czuję się jak #frajerzyzmlm xD
Gdzie w Gdańsku kupię Moeta?
#gielda
  • 21
  • Odpowiedz
@Frwrd05: @ubranyGRUBAS @Jimmy_PoP @Thrandir a co zrobicie jak inflacja spadnie? Na koniec roku miała już być jednocyfrowa.

Ja wiem, że to gadanie Glapy, no ale prędzej czy później spadnie. Co wtedy?

Wrzucić na giełdę i przepierdzielić to co się zarobiło przez ostatnie lata? xD
  • Odpowiedz
@mk321: Ale co z tego, że spadnie? Kupuje obligacje w części mojego portfela, bo daje mi 1,25% ponad inflacje (ROD nawet więcej). Przez ostatnie lata wychodziło lepiej niż trzymanie na lokacie. Giełda natomiast, niczego mi nie gwarantuje. Zupełnie inny profil ryzyka.
  • Odpowiedz
  • 14
@czapkakoloruczerwonego: to nie jest rozmowa na telefon. Spotkajmy się to Cię wprowadzę w biznes. Aktualnie czekamy aż nam wykończą biuro a partacze z salonu BMW dostarczą mi nowy samochód dopiero za 2 tygodnie, więc spotkajmy się w McDonaldzie. Mam autobus o 17:25
  • Odpowiedz
@mk321: zerwe obligi i nadplace kredyt jak beda dawaly ponizej oprocentowania hipoteki.
Albo bede trzymal jako czesc portfela na czarna godzine. Bo przeciez one zawsze daja inflacja + jakis tam procent. Jezeli chce sie tylko oszczedzac i pokonac inflacje a nie dorobic sie kokosow to nie ma potrzeby sie ich pozbywac.

Ta czesc co mam zainwestowana w COI planuje zerwac jak obligi beda ponizej mojej hipoteki (z uwzglednieniem belki oczywiscie; mam
  • Odpowiedz
@let_it_be: ooo ladne takich to ja nie zlapalem nawet a dokupuje w miare regularnie! najlepsze jakie mam to chyba 18,9% wlecialo EDO w grudniu 2022. A o ile sie nie myle w styczniu albo lutym 2023 to sie nawet z dwojka z przodu dalo zlapac EDO albo te rodzinne :o
  • Odpowiedz