Wpis z mikrobloga

@Mezomorfix ja zacząłem pracę po studiach w 2015 i babeczka która była prezesem z rozrzewnieniem wspominała jak nie trzeba było dawać ludziom podwyżek bo czekali kolejni pod płotem za pracą. branża budowlana
  • Odpowiedz
@korin_: A co, może nie? PIT 0% dla osób do 26 roku życia plus stawka minimalna na śmieciówkach uratowało tysiące młodych od emigracji. Dziecko które mieszka z mamą w piwnicy tego nie zrozumie. Może jak dorośniesz to ogarniesz, że nie każdy jest córką Adamowicza, czy Tuska.
  • Odpowiedz
  • 32
@MurLand to była wina czasow, a nie rządów. Było dużo więcej młodych ludzi wchodzących na rynek pracy i można było sobie przebierać w pracownikach. Teraz połowa młodych nawet nie musi pracować za minimalną, bo ich rodzice utrzymują i wspierają w tym, żeby do takiej byle jakiej pracy nie szli.
  • Odpowiedz
@MurLand nie czaje, jestem dalej młody, „wszedłem” na rynek pracy w 2014 roku, w 2015 w grudniu, mając 20 lat, pracowałem już na umówię o prace, w mieście powiatowym, zarabiając średnio 2500 miesięcznie netto, wynajem mieszkania kosztował mnie 600zl z kolega ze studiów, każdy osobny pokój, eleganckie M3, na czasy zawsze będziemy narzekać, ale to co było wtedy, a teraz, to kolosalna różnica, może stare, proste i chłopskie podejście, ale jak chce
  • Odpowiedz
@maybenot33 ja nie jestem ich dzieckiem (w sumie to jak to by facet faceta miał zapłodnić), a zarabiam bardzo dobrze.

Niestety zawsze będzie odsetek ludzi, którzy będą cały czas w okolicach minimum, bo nie nadają się do poważniejszej roboty (czy to przez brak wiedzy, umiejętności czy ambicji).
  • Odpowiedz
@MurLand: Nawet inflacja nie była winą PiSu. Analogiczna inflacja była we wszystkich państwach naszego regionu tj. państw rozwijających się regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Były okresy, w których inflacja u nas była lekko wyższa niż w innych państwach regionu, ale z drugiej strony mieliśmy również wyższy wzrost gospodarczy, i dynamikę wzrostu wynagrodzeń na poziomie 10-14% rocznie. Jeśli skorygujesz naszą inflację o nasz wzrost wynagrodzeń to możesz dojść do wniosku, że Polska była jednym
przegryw_przegryw - @MurLand: Nawet inflacja nie była winą PiSu. Analogiczna inflacja...

źródło: inflacja 2022-23

Pobierz
  • Odpowiedz
@MurLand: Za PO nasza gospodarka dopiero się zaczęła rozkręcać po wejściu do UE, to nie zasługa PIS że bezrobocie spadło, bo bezrobocie spadło niezależnie od nich. A druga sprawa, to taka, że od 2015 skumulowana inflacja to 47%, więc na wtedy na minimalnej zarabiałeś dzisiejsze 1800 pln, a wszystko było dużo tańsze. Więc moim zdaniem przez te 8 lat prawie nic się nie poprawiło, a co inflacja zżarła oszczędności to głowa
  • Odpowiedz
Polska była jednym z państw, które najłagodniej przeszyły kryzys inflacyjny wywołany zerwaniem łańcuchów dostaw po Covidzie i zerwaniem dostaw gazu dla przemysłu europejskiego po wojnie z Rosją.


@przegryw_przegryw: Należy dodać że w 2022 w przeciągu kilku misięcy uzyskaliśmy bliżej nieokreśloną liczbę konsumentów z ukrainy (kilka mln). Zgodnie z prawem popytu i podaży, jest to bardzo silny bodziec inflacjogenny, gdyż nagle przybyło wielu konsumentów przy jednakowej podaży, więc cena musiała pójść w
  • Odpowiedz
@MurLand tak oczywiście, prezes Kaczyński własnymi rencyma wybudował nam dobrobyt, widzę, że instrukcje z centrali są jasne, dokładnie ten sam temat jest wałkowany na reklamach na YouTube, zaraz będzie próba wmawiania że wcale nie sprzedaliśmy udziałów rafinerii gdańskiej lotosu saudi aramco za bezcen. cały PiS to banda niekompetentnych błaznów i mam nadzieję że za całą szkodę którą uczynili polskiej gospodarce czekają ich w końcu konsekwencje. dla porównania w 2008r świat doznał największego
  • Odpowiedz
@KingaM: ile kosztował wtedy laptop, telefon komórkowy czy telewizor? Jadłaś jakieś wykwintne owoce czy może miałaś pakiet YT premium Netflix i abonamenty też pewnie były 2x tańsze?
  • Odpowiedz
@korin_: i myślisz że inflacja to dzięki PiSowi? Bądź konsekwentna we wszystkich aspektach gospodarczych a nie wybieraj sobie tylko pod narracje
  • Odpowiedz